Ladybuq Art Studio. Współczesne kaletnictwo

Ladybuq Art Studio. Współczesne kaletnictwo

[g1_lead]

Kaletnictwo choć przez ostatnie lata nieco zapomniane teraz znów wraca do łask. Do pracowni kaletniczych przychodzą już nie tylko ludzie starsi, by naprawić skórzaną torbę czy pasek, lecz także coraz więcej osób, które chcą złożyć oryginalne zamówienie, np. na niebanalną torebkę dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Pracownia kaletnicza Ladybuq Art Studio jest jednym z miejsc, które oferuje ręcznie robione i unikatowe rzeczy.

[/g1_lead]

Paulina Krupa: Jak opisalibyście swoją pracownię?

LADYBUQ: Mała, skromna pracownia łącząca ludzi z pasją. Klimat naszej pracowni sprzyja kreatywności zarówno naszej jak i naszych klientów, gdyż często to oni są inspiracją dla nowych produktów. Śledząc nie tylko modowe trendy, ale i potrzeby klientów dbamy o to, aby nasze produkty spełniały wszelkie oczekiwania.

PK: Jaka jest specyfika pracy kaletnika? Kim jest współczesny kaletnik?

LADYBUQ: Zawód kaletnika to stare, niemalże zapomniane rzemiosło. W dobie produkcji masowej, zawód ten wyróżnia się tym, że każdy produkt jest wykonywany ręcznie, z myślą o osobie, która będzie się cieszyła efektem naszej pracy.
Współczesny kaletnik jest niczym artysta: najpierw musi stworzyć projekt, następnie wybiera odpowiedni, wysokiej jakości materiał. Co dalej? Pracochłonny proces tworzenia niepowtarzalnego i wyjątkowego dzieła sztuki.

ladybuq5

PK: Jakie cechy są niezbędne w tym zawodzie?

LADYBUQ: Cechą wysuwającą się zdecydowanie na pierwszy plan jest cierpliwość, bo obróbka skóry jest długim i czasochłonnym procesem.

PK: Praca z takim materiałem jak skóra nie należy do łatwych. Ile czasu potrzebujecie na wykonanie zamówienia?

Jak każda praca, w której produkty są wykonywane ręcznie, ważną cechą jest również dokładność i precyzja. Przy pracy ze skórą nie ma miejsca na błędy – każde zamówienie realizowane jest zgodnie z życzeniami klienta.

Wszystkie nasze produkty są tworzone na zamówienie. Każdemu klientowi poświęcamy maksimum uwagi – z chęcią spełniamy nawet najbardziej szalone pomysły. Niemożliwe rzeczy robimy niemal od razu, ale na cuda trzeba chwilę poczekać 😉

PK: Możecie pochwalić się szerokim wachlarzem ręcznie wykonanych torebek i akcesoriów. Jak rodzi się pomysł na projekt produktu?

ladybuq1

LADYBUQ: Pomysły na projekty zaczynają się głównie od jakiejś niespełnionej potrzeby. Dotyczy to zarówno torebek czy innych akcesoriów przez nas projektowanych, jak i pomysłów naszych klientów. Nieład damskiej torebki skłonił nas do stworzenia saszetki, w której mogą być przechowywane drobne przedmioty, na których szukanie kobiety tracą niepotrzebnie czas.

Torebka na krótkich paskach z możliwością noszenia na ramieniu , na długich paskach z możliwością noszenia na ukos, oraz z bardzo krótkimi tylko do ręki to spełnienie potrzeby jednej z naszych klientek, która jako mama potrzebowała torebki na wszystkie okazje.

PK: Co w branży modowej jest dla Was wyzwaniem?

LADYBUQ: Wyzwaniem branży modowej są coraz wyższe wymagania coraz bardziej świadomych klientów.

http://ladybuqart.pl/
https://www.facebook.com/ladybuq/

Trofea z puzzli z Heis Vision [wywiad]

Trofea z puzzli z Heis Vision [wywiad]

Polski sikor z warszawskiej manufaktury

Polski sikor z warszawskiej manufaktury