Polski design doceniony na świecie

red dot polska

Ceramika Paradyż otrzymała najważniejszą, międzynarodową nagrodę w dziedzinie wzornictwa przemysłowego – Red Dot Design Award w kategorii „Product Design 2016”. Jury konkursu doceniło polskiego producenta za kolekcję wielkoformatowego gresu szkliwionego TRAKT.

 

Red Dot to największy na świecie i najbardziej prestiżowy konkurs w dziedzinie designu. Nagrody przyznawane są od 1955 r. przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen za rozwiązania na najwyższym poziomie, wyróżniające się jakością wykonania i doskonałym wzornictwem. Zdobywców nagród wybiera międzynarodowe jury złożone z 41 niezależnych ekspertów w dziedzinie designu. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono ponad 5 200 produktów reprezentujących 57 krajów świata.

Trakt_detal

 

Zwycięska, polska kolekcja płytek ceramicznych TRAKT, to jedna z flagowych propozycji Ceramiki Paradyż w najnowszym w ofercie producenta formacie 75x75cm. Zaprojektowana z dużym wyczuciem i dbałością o szczegóły w odwzorowaniu natury kolekcja, dostępna jest w pięciu uzupełniających się kolorystykach, tworzących wyjątkową paletę barw ziemi. TRAKT wykonany jest w technologii rektyfikowanego gresu szkliwionego. Wzór na płytkach został zaaplikowany przy użyciu zaawansowanej i niezwykle precyzyjnej technologii cyfrowej, a ich powierzchnię pokryto dodatkowo specjalną granilią. Dzięki wysokim parametrom technicznym kolekcja TRAKT, dedykowana jest głównie do przestrzeni publicznych takich jak hotele, restauracje, sklepy, galerie. Dobrze odnajdzie się także we wnętrzach zabytkowych, historycznych, ale także we współczesnych loftach i apartamentach.

Oficjalna gala wręczenia nagród Red Dot Award, odbędzie się 4 lipca 2016 r. w Aalto Theater w Essen.

Kolekcja_Trakt

Opis produktu:

Formaty płytek bazowych (cm): 75×75;  24,7×75;  37,3×75

Elementy uzupełniające (cm): dekoracje cięte 24,7×24,7;  cokoły: 7,2×75

Kolorystyki: Grys, Antracite, Grafit, Beige, Umbra

Przeznaczenie: ściana, podłoga – płytki uniwersalne

Grubość (mm): 10,5

Zastosowanie: do wnętrz i na zewnątrz (kuchnia, łazienka, korytarz, przedpokój, hol, taras, balkon, elewacja); doskonała do obiektów inwestycyjnych – najlepiej prezentuje się na dużych powierzchniach, szczególnie w układzie modularnym – złożonym z różnych formatów płytek; idealna do wnętrz z zastosowanym ogrzewaniem podłogowym

Parametry techniczne: płytki antypoślizgowe, rektyfikowane, mrozoodporne

Wyróżniki kolekcji: wysoka jakość wykonania, tonalność gwarantująca niepowtarzany charakter powierzchni, dbałość o detale, doskonałe  odzwierciedlenie natury

Producent: Ceramika Paradyż www.paradyz.com

Świąteczne śniadanie w stylu art-deco

Świąteczne śniadanie w stylu art-deco

Smaczne i zdrowe skarpety biwakowe

Smaczne i zdrowe skarpety biwakowe