Współpraca producenta oświetlenia z projektantami

Współpraca producenta oświetlenia z projektantami

Marka AQForm projektując oprawy oświetleniowe stawia na funkcjonalność oraz jakość. Równie istotne jest wzornictwo produktu, dlatego od lat współpracuje z projektantami. Dzięki temu powstają produkty, które zwracają uwagę nie tylko zastosowaną technologią, ale również unikatowością wzorniczą. Wspólnie opracowane projekty mogą pochwalić się licznymi nagrodami m.in. Red Dot Design Award, iF Design Award, German Design Award oraz Must Have.

 

Marka AQForm istnieje na rynku od ponad 25 lat. Przez ten czas powstało setki produktów i dwa razy więcej szkiców, prototypów. Od pomysłu do realizacji – ta droga bywa czasem wyjątkowo długa. Wiele prób i testów, analiza pod kątem technologicznym i jakościowym. To są ważne czynniki dla producenta oświetlenia. Niemniej istotne jest wzornictwo dlatego AQForm od lat współpracuje z projektantami, dodając przy tym swoje know how technologiczne i udostępniając zaplecze technologiczne. Na przestrzeni tych kilku lat powstało wiele bardzo dobrych kooperacji.

Zacznijmy od dobrze znanej kolekcji Modern Glass. Połączenie nowoczesnego oświetlenia ze szkłem to efekt współpracy producenta oświetlenia i czeskiego biura projektowego DECHEM.

Współpraca producenta oświetlenia z projektantami W tym projekcie istotne było znalezienie punktu wspólnego między architektonicznym oświetleniem AQForm i szkłem. Udało się połączyć istniejącą wcześniej linię opraw o minimalistycznej formie PET, ze szklanymi kloszami o różnorodnych kształtach i wykończeniach. W sprzedaży dostępne są trzy kształty transparentnych kloszy o wykończeniu gładkim lub romb.

 

Współpraca producenta oświetlenia z projektantamiKolejną kooperacją jest współpraca z założycielką pracowni projektowej DINGFLUX – Joanną Piaścik, która zaprojektowała kolekcję LUNAR. Charakteryzuje się ona odważną linią ścięcia korpusu i cofniętym źródłem światła. Ten zabieg nie tylko kształtuje bryłę oprawy, ale też powoduje delikatne kierunkowanie emitowanego światła i redukuje olśnienie. Szczypta ekstrawagancji w pełni uzasadniona funkcjonalnością.

Współpraca producenta oświetlenia z projektantamiKolekcje „Modern Glass”, „Lunar” zostały nagrodzone tytułem  „must have” w ramach plebiscytu organizowanego przez Łódź Design Festival, podobnie jak oprawa equilibra BALANS projektu Piotra Jagiełłowicza. Na tle innych produktów wyróżnia ją unikatowy sposób zawieszenia.

Współpraca producenta oświetlenia z projektantami Współpraca producenta oświetlenia z projektantami

Asymetrycznie podwieszony obiekt wydaje się zaprzeczać fizyce. Jednak w rzeczywistości jest idealnie wyważony zarówno w formie, jak i w konstrukcji. Ten projekt zdobył nagrody w takich konkursach jak German Design Award, Red Dot Design Award czy Dobry Wzór. Warto tu wspomnieć, że to nie był jedyny projekt zrealizowany przez Piotra Jagiełłowicza wspólnie z marką AQForm. OLEDRIAN to rzeźbiarska forma wyposażona w nowoczesną technologię. Wyrazista bryła składa się z kombinacji płyt o grubości kilku mm, w które zostały wpasowane panele OLED. Wypracowany kształt oprawy perfekcyjnie podkreśla jednolitą powierzchnię świecącą. Projekt został zauważony przez jury iF Design Award, Dobry Wzór oraz MIAW Design & Innovation Awards.

Współpraca producenta oświetlenia z projektantamiW tym roku do grona projektantów współpracujących z marką dołączyła Olimpia Ajakaiye. Kolekcja SATELLITE to zaproszenie do zabawy z formą. Opracowany kształt umożliwia dodawanie kolejnych modułów w każdym kierunku, co pozwala tworzyć rozbudowane wzory z brył i światła. SATELLITE otwiera możliwość umieszczenia wielu punktów świetlnych blisko siebie w zupełnie nowy i oryginalny sposób.

Dla AQForm współpraca z projektantami jest istotnym krokiem w rozwoju portfolio marki. W projektowaniu oświetlenia niezwykle ważne jest stworzenie projektu, który przyciągnie wzrok. AQForm od samego początku procesu twórczego wspiera projektantów swoją wiedzą i doświadczeniem, natomiast oni pokazują nowe podejście do oświetlenia jako produktu. Dzięki tak zgranemu duetowi powstają projekty, które zyskują uznanie na arenie międzynarodowej.

____________

AQForm (wcześniej znany jako Aquaform Lighting Solutions) to nagradzana polska marka, w której portfolio można znaleźć nowoczesne oprawy oświetleniowe, potrafiące przemówić do emocji. Ma silną pozycję na rodzimym rynku w Polsce i jest wyraźnie obecna na wielu rynkach europejskich. Udało jej się wykreować wymowne i charakterystyczne wzornictwo, potrafiące skusić profesjonalistów, kreatorów trendów i konsumentów. AQForm jest częścią międzynarodowej grupy Delta Light, obejmującej swoją działalnością ponad 120 krajów. Jedną z wielu przyczyn sukcesów marki jest doskonałe wsparcie dla architektów, specjalistów branży oświetleniowej i użytkowników.

 

Urządź dom w stylu industrialnym

Urządź dom w stylu industrialnym

Etnogadki, opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach

Etnogadki, opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach