Marka z tradycjami – Swarzędz Home 

swarzędz

Właściciele Euforma niezwykle konsekwentnie budują swoją ofertę sprzedażową. Do swoich showroomów zapraszają marki wyjątkowe, które cechuje unikatowe wzornictwo oraz jakość. Idealnym przykładem może być polska marka Swarzędz Home, za którą stoi tradycja i historia. Niedawno w showroomie Euforma w Bydgoszczy zaproszeni architekci mogli zobaczyć nowości, jakie marka Swarzędz Home wprowadziła do swojej oferty.

Historia pisana na nowo

W połowie XIX w. Swarzędz stał się silnym ośrodkiem przerobu drewna i rzemieślniczej produkcji mebli. Jednak prawdziwa historia swarzędzkich mebli rozpoczyna się w 1905r. kiedy to w Swarzędzu przy ul. Wrzesińskiej powstaje zakład stolarski Antoniego Tabaki. Po II wojnie na jego bazie powstały Swarzędzkie Fabryki Mebli – firma ta była największym w Polsce producentem i eksporterem mebli. Niestety w realiach wolnego rynku zmiany organizacyjne oraz kapitałowe, spowolniły rozwój firmy, co ostatecznie doprowadziło do jej zamknięcia. Jednak już w 2014 można mówić o odrodzeniu Swarzędza. A dokładnie marki Swarzędz Home, która czerpie inspiracje z tradycji, a swoje nowe produkty tworzy we współpracy z najbardziej doświadczonymi zakładami stolarskimi i tapicerskimi w Swarzędzu.

Marka z tradycjami - Swarzędz Home 

Marka z tradycjami - Swarzędz Home 

Marka z tradycjami - Swarzędz Home 

Marka z tradycjami - Swarzędz Home 

Marka z tradycjami - Swarzędz Home 

Marka z tradycjami - Swarzędz Home 

 

W nowej odsłonie

Dziś możemy oglądać Swarzędz Home w nowej odsłonie. Cały czas zaskakują nowymi pomysłami oraz wzorami. Potwierdzeniem tego może być spotkanie dla architektów zorganizowane w showroomie w Bydgoszczy. Podczas tego czerwcowego wieczoru zaprezentowano kilka nowości m.in. kolekcję Skey, której autorem jest Jacek Mikołajczak. Ten projekt, to efekt połączenia tradycyjnych technik produkcyjnych i doskonałych, naturalnych materiałów, z innowacyjną, minimalistyczną formą i funkcjonalnością. Kolekcja Skey składa się z łóżka, sofy, regału, hokerów i taboretu. Meble do siedzenia, to unikatowe projekty o poduszkach i siedziskach w kształcie ravioli, na trapezowo ściętych drewnianych nogach. Siedzisko wykonane jest z filcu wełnianego. Dostępne są w dużej gamie kolorów – od pasteli, przez melanże, po nasycone kolory. Skey to również regał, który nawiązuje do lat 60-tych. Lekka, trapezowa forma i ażurowość to atuty, które można wykorzystać w otwartych wnętrzach o rozmaitym przeznaczeniu i stylistyce. Jacek Mikołajczak zaprojektował także łóżko o ciekawej formie, z poduszkami ze skóry lub wełny. Poduszki wpinane w zagłowia, umożliwiają komfortowy wypoczynek i są łatwe w konserwacji. Unikalny kształt nóg, podcięcia i frezowania w formie trapezu są wykonywane z drewna dębowego, tradycyjnymi stolarskimi metodami i z najwyższą dbałością o detale.

Swarzędz Home w swojej ofercie posiada również siedziska, wyróżniające się nie tylko swoim kształtem, ale i wykonaniem oraz przeznaczeniem. Dobrym przykładem jest siedzisko do dynamicznego siedzenia BAMP projektu Kamili Wolskiej. Jest to kilka sklejkowych okręgów podzielonych drewnianymi klockami dystansującymi – tworzy to sprężynujące, elastyczne siedzisko, które zmusza nas do przyjmowania wyprostowanej, korzystnej dla naszego kręgosłupa, postawy. Na bazie sklejki zaprojektowano również ultralekkie, nowoczesne siedziska NAP i PUFF.

Projektanci Swarzędz Home chętnie czerpią z tradycji marki Swarzędz i starają się wskrzeszać projekty historyczne. Tak jest w przypadku fotela produkowanego od lat 30-tych do 70-tych XXw. w Swarzędzu tradycyjnymi rzemieślniczymi metodami. Dzisiejszy fotel PIU wykonywany jest jak dawniej – na sznurowanych sprężynach. Dzięki doskonałości stolarskiego i tapicerskiego rzemiosła fotel ma niezwykłą sprężystość. Oparcie z wkomponowanymi w nie drewnianymi podłokietnikami, otula siedzącego, tworząc idealną jakość siedzenia. Świeży efekt uzyskano, dzięki połączeniu nowoczesnych tkanin, z formułą Aqua Clean i lamówek, o strukturze ozdobnego sznurka, z kolorowymi lakierami kryjącymi, w 5-ciu intensywnych kolorach: biały, silver grey, grafit, pomarańcz, żółty i niebieski.

Swarzędz Home eksperymentuje nie tylko z formą, ale i z materiałami. Fil to seria przedmiotów, które są wykonywane ręcznie ze stalowego drutu łączonego z elementami z drewna. Lampy i stoliki są lekkie i trwałe, mają efektowne formy i urozmaicają architekturę wnętrza. Elementy druciane są spawane, szlifowane, malowane proszkowo lub galwanizowane.

Gdybyśmy mieli opisać markę Swarzędz Home jednym słowem to byłoby to „unikatowość”. Dochodzi do tego cały szereg cech, które opisują poszczególne projekty marki. Warto zobaczyć je na żywo i w tym celu odwiedzić showroom Euforma w Warszawie lub w Bydgoszczy.

 

novotel wrocław

Novotel Wrocław Centrum zdobył srebrny medal w Mediolanie

Letnia aukcja sztuki Summer & Art galerii White Space Auction

Letnia aukcja sztuki Summer & Art galerii White Space Auction