w

Konkurs graficzny Projekt Roku

projekt roku

Od 5 do 31 sierpnia można zgłaszać swoje projekty do jednego z najbardziej prestiżowych konkursów dla projektantów graficznych – Projektu Roku.

Projekt Roku: wieloletnia tradycja

Projekt Roku to pierwszy w Polsce konkurs projektowania graficznego, który wykracza poza ocenę estetyczną, poddając refleksji funkcje designu oraz odpowiedzialność społeczną twórców.

Konkurs powołany do życia w 2010 corocznie (z wyjątkiem 2015–2016) analizuje najbardziej przełomowe realizacje twórców grafiki użytkowej w Polsce oraz promuje wartości bliskie Stowarzyszeniu Twórców Grafiki Użytkowej.

Zwieńczeniem konkursu będzie Gala, na której poznamy laureatów Projektu Roku. W tym roku czeka nas wyjątkowa Gala – połączona będzie z obchodami 20-lecia przez STGU.

Autorami identyfikacji wizualnej edycji 23/24 są ubiegłoroczni zwycięzcy – TOFU Studio.

Jury konkursu

Zespół jurorów składa się nie tylko z przedstawicieli środowiska twórców, ale także z ekspertów spoglądających na projektowanie z innej perspektywy. Ta wielowymiarowość kieruje nas w stronę badaczy kultury, strategów, kuratorów i środowiska akademickiego.

Zależy nam aby prace projektantów były oceniane wielowątkowo, a sam konkurs był jednocześnie próbą analizy pewnych skłonności, zjawisk i przemian, które zachodzą w obrębie naszej kategorii.

Tegoroczne projekty będzie oceniać Jury złożone zarówno z przedstawicieli rodzimej branży, jaki z zagranicznych reprezentantów środowiska projektowego: dr Agnieszka Jacobson-Cielecka, Algirdas Orantas, Anna Górny, Gideon Kong, Honza Zamojski, Ievgen Vector, Krzysztof Kozak i Marta Gawin.

Kategorie konkursowe

Jury przyzna nagrody i wyróżnienia w siedmiu kategoriach, w których projektanci mogą zgłaszać swoje prace. Od tego roku można zgłaszać projekty w nowej i jednocześnie nowatorskiej kategorii, “AI jako narzędzie”, gdzie oceniane będzie mądre użycie nowych narzędzi w procesie projektowym. Spośród zwycięzców i wyróżnionych w kategoriach podstawowych jury wybierze najlepsze Studio / Projektanta oraz Projekt Roku. Istnieje także możliwość wręczenia Nagrody Specjalnej oraz Nagrody Honorowej przyznawanych przez zarząd STGU. Możliwe jest także ustanowienie nagród dodatkowych przez sponsorów i partnerów konkursu. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do nieprzyznania nagrody, jeżeli taka będzie decyzja jury.

Prace konkursowe można zgłaszać za pośrednictwem strony projektroku.pl

Historia dekoracji wnętrz

Historia dekoracji wnętrz

DESA Unicum_Natalia LL Sztuka postkonsumpcyjna 1975 lata 90. XX w. est. 25000-35000

DESA Unicum zaprasza na cztery wystawy w Sopocie