Domowe biuro – jak je zaaranżować?

Domowe biuro

Rozwój technologiczny umożliwia wielu osobom pracę w domu – freelancerów jest coraz więcej. Miejsce, w którym mieszkamy, może wydawać się z pozoru spokojne. Gdy próbujemy zrobić coś produktywnego magicznie okazuje się, że przebywa w nim pełno ludzi. A to koleżanka na kawkę, a to koledzy do syna… Każdemu w takiej sytuacji przyda się pomieszczenie, w którym będzie mógł spokojnie pracować.

 

Lokalizacja

Pierwszym krokiem będzie dobranie odpowiedniego miejsca. W domkach jednorodzinnych to zapewne o wiele prostsze – takie pomieszczenia planowane są już wcześniej i w projekcie usytuowane w taki sposób, by nie docierały do nich hałasy i zapachy. Mimo wszystko, nawet jeżeli chcemy przerobić na biuro garderobę czy przysłowiowy schowek na szczotki, w miarę możliwości zatroszczmy się, by nie graniczył z kuchnią czy hałaśliwym salonem.

Zobacz też: Jak urządzić biuro open space? Trendy 2024

Skarbnica wiedzy

„Kto w tych czasach korzysta z encyklopedii tomowej…”, pomyśli każdy, gdy powiem o książkach będących źródłem informacji. Te papierowe, wbrew niektórym opiniom, nie zostały wyparte całkowicie i literatura specjalistyczna nadal funkcjonuje zapisana na kartach. Wypadałoby więc utworzyć sobie w miejscu pracy małą biblioteczkę pełną niezbędników. Zacznijmy zatem od przewertowania strychu, piwnicy, wszystkich półek w czeluściach domu / mieszkania. Może się okazać, że zapomnieliśmy o jakichś pozycjach, które okażą się przydatne. Niewykluczone, że zdecydujemy się posegregować je alfabetycznie lub według działów. Nawet jeżeli w pewnych sytuacjach wystarczą nam źródła internetowe, pamiętajmy o kilku innych właściwościach książek. Nie dość, że w ich otoczeniu czujemy się mądrzejsi, to jeszcze jakie robią wrażenie na odwiedzających klientach (co też się zdarza)! Nie ma co, praktyczne i efektowne.

Duża przestrzeń

Nie mam na myśli oczywiście ilości metrów kwadratowych, która niewątpliwie będzie niewielka. Najważniejszym, strategicznym elementem biura jest, tak, oczywiście – biurko. Szuflady i szufladki na wszelkie drobne pomoce – są. Choć to również istotne, nie o tym chciałam mówić. Powiem o tej przestrzeni, którą widać , a mianowicie o blacie. To właśnie na nim rozkładamy wszelkie plany, projekty, stawiamy kawę i podwieczorek. Zdecydujmy się na takie biurko, którego blat będzie obszerny. Nie ma to tamto, w pewnym momencie docenimy ten wybór. Napój może stać odpowiednio daleko od ważnych papierów, a tych w pewnych momentach może pojawiać się naprawdę mnóstwo. Więcej miejsca da nam również możliwość zaopatrzenia się w różne biurkowe akcesoria, na przykład dodatkowe przegródki na bieżące papiery.

Pan Prezes

Tutaj puszczę troszkę wodze fantazji, jednak nie sądzę, by istniała osoba, która nie pomyślałaby o tym kiedykolwiek w swoim życiu. O dużym, obrotowym, arcywygodnym fotelu rodem z siedziby prawdziwie wpływowego szefa wszystkich szefów. Takie przedmioty są zazwyczaj wyjątkowo drogie, nawet najprostsze. Jeśli jednak możemy sobie pozwolić na luksus, wybierzmy taki fotel, na którym umościmy się wygodnie i będziemy mogli siedzieć tyłem do rozmówcy i patrząc w okno na swoje imperium głaskać puszystego, leniwego kota.

AK
Sprawdź na: kamilanowaczyk.pl.
lampa z betonu

Sfera Designu – magia betonowego oświetlenia

astra logo

Astra – solidna polska marka z tradycjami