Jak dobrać odpowiednie oświetlenie?

jak-dobrac-oswietlenie

Oświetlenie to niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów aranżacyjnych podczas wykańczania mieszkania bądź domu. Dopełnia on całości, nadając pomieszczeniom odpowiedni klimat i podkreślając styl, w jakim zostały urządzone.

Wiadomo, że inny rodzaj oświetlenia wybierzemy do pomieszczeń w stylu loftowym, inny do wnętrz skandynawskich a jeszcze inny do mieszkań/domów urządzonych w klasycznym stylu. Jednak przy wyborze danych elementów oświetlenia nie możemy kierować się wyłącznie naszym gustem, gdyż w konsekwencji takich wyborów może okazać się, że dane produkty głęboko nas rozczarują, szybko się niszcząc bądź psując i okaże się że na nowo staniemy przed wyborem oświetlenia. Warto więc przeznaczyć większy budżet na odpowiednie oświetlenie i zainwestować w lampy znanych i solidnych marek, do których mamy zaufanie.

Co tak naprawdę mówi nam gwarancja?

Warto zwrócić tutaj uwagę na czas gwarancji. Na lampy Phillips czy lampy massive otrzymamy kilkuletnią gwarancję, natomiast oświetlenie nieznanych marek, tak zwanych „no name” zazwyczaj opatrzone jest (o ile w ogóle) bardzo krótką gwarancją. Okres udzielanej gwarancji świadczy również o tym, w jakim stopniu sam producent ma zaufanie do swojego produktu.

Wiadomo, że gdy producent jest pewny, że oferowana lampa jest dobra jakościowo, udzieli dłuższej gwarancji bez ryzyka narażenia się na straty finansowe związane z licznymi procesami reklamacyjnymi. Więc, co ciekawe, gwarancja nie jest tylko naszym zabezpieczeniem, ale jej długość jest również cenną informacją.

Wiadomo, że dobre oświetlenie przesądza o klimacie danego pomieszczenia tworząc albo przytulne wnętrze, albo zimny surowy nastrój. Efekt ten zależy nie tylko od designu lamp ale również od wybranych żarówek, natężenia światła oraz jego barwy.

Warto zaznaczyć, że o ile w sypialni doskonale sprawdź się ciepłe, niebyt intensywne światło, o tyle w kuchni powinniśmy zainwestować w halogeny, umożliwiające doskonałe, punktowe oświetlenie całej kuchni. Jedno jest pewne – zakup oświetlenia powinien być przemyślany, jeżeli zależy nam aby dany produkt służył nam przez lata.


  1. Drewniane żaluzje w 3 odsłonach
  2. Duże wyzwanie dla każdego rodzica, czyli aranżacja pokoju młodzieżowego
  3. Wybór projektu domu z myślą o potrzebach dzieci
aranżacja pokoju młodzieżowego

Duże wyzwanie dla każdego rodzica, czyli aranżacja pokoju młodzieżowego

Komitywa: Minimalizm, Kolektyw, Rzemiosło, Natura

Komitywa: Minimalizm, Kolektyw, Rzemiosło, Natura