5 zalet drukowanych kalendarzy

5 zalet drukowanych kalendarzy

Czy jeszcze warto projektować  kalendarze papierowe? A może lepiej poprzestać na tym, który mamy w smartfonie? Jeśli wciąż się zastanawiasz, czy opłaca się wybrać drukowane kalendarze, poznaj ich 5 zalet i dopiero wtedy zdecyduj.

1. Papier cierpliwy jest – projektuj kalendarze, projektuj cały rok

Papier ma wiele zalet. Poza wielowiekową tradycją, podobno, ma także duszę oraz niebywałą cierpliwość. Papier to biała karta, która jest otwarta na wszystkie odcienie Twojej kreatywności. Jeśli chcesz, aby ten rok był pełen dobrego stylu, już dziś zacznij projektowanie kalendarzy. Ten rok może być przeplatany Twoimi pomysłami, które dzięki kalendarzowi, będą Ci towarzyszyć każdego dnia. Jeśli szukasz cierpliwego odbiorcy pomysłów – papier będzie Twoim najlepszym powiernikiem.

2. Drukowane kalendarze – różne formaty stylu

Gdy już masz swój pomysł i projekt kalendarza, możesz go przelać w wiele praktycznych form. To Ty decydujesz o jego rozmiarze, układzie i kształcie. Możesz wydrukować zarówno mały kalendarzyk listkowy, jak i imponujący kalendarz plakatowy. Projektując kalendarz, zdecyduj czy chcesz spędzić kolejne 12 miesięcy z jednym projektem, czy wolisz kalendarz z układem dniowym/tygodniowym/miesięcznym. Kalendarze mają wiele formatów – dzięki temu możesz wybrać ten, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Bo przecież dobre dopasowanie, to podstawa udanej współpracy, prawda?

3. Projekt kalendarza – Twoja dekoracja wnętrz

Drukowane kalendarze mają wiele zalet, ale jedną z ważniejszych jest wykorzystanie ich jako personalizowanych dekoracji wnętrz. Kalendarz ścienny to jeden z łatwiejszych i tańszych sposobów na błyskawiczną metamorfozę danego pomieszczenia. Kalendarz może być personalizowaną dekoracją ścienną, dopasowaną zarówno do Twojego gustu, jak i do wnętrza. Można wypełnić go ulubionymi kolorami, wspomnieniami lub zdaniami motywacyjnymi, a potem powiesić w centralnym miejscu salonu lub sypialni. Własny projekt kalendarza pozwoli łatwo zorganizować czas i zaznaczyć najważniejsze daty. Zamiast wybierać z gotowych dekoracji ściennych, wybierz personalizowany kalendarz, który wypełni cały rok Twoimi pomysłami.

4. Kalendarz to dobry pomysł na prezent

Kalendarze papierowe to świetny pomysł na przydatny prezent. Projektując kalendarz, można spersonalizować go, dodając ważne rodzinne daty i wspomnienia. Taki kalendarz można uzupełnić wspólnymi zdjęciami, powiedzonkami lub personalizowanymi dedykacjami. Kalendarz pozwoli dozować i rozsiewać życzenia przez cały rok – będąc przy tym praktycznym organizerem. Potencjał kalendarzy często wykorzystują też firmy, projektując specjalne kalendarze dla swoich pracowników i klientów. Kalendarze firmowe są jednym ze skuteczniejszych nośników reklamowych, bo działają przez całe 12 miesięcy.

5. Kalendarz to Twój najlepszy asystent

Dlaczego? Choćby dlatego, że pracuje dla Ciebie przez 12 miesięcy, a bierze bardzo skromną wypłatę – i to tylko jednorazowo. Ponadto pracuje dla Ciebie dzień i noc i może być przy Tobie, kiedy tylko zechcesz. Kalendarz ułatwi ci organizację czasu – tak w pracy, jak i poza nią. Dzięki niemu nie przeoczysz najważniejszych dat, a kolejne dni i miesiące – będziesz mieć widoczne jak na dłoni. Ponadto – jak już wspomnieliśmy, kalendarz cierpliwy jest, łaskawy jest, nie zazdrości i nie szuka poklasku. Serio.

Nowe szyldy dla praskich rzemieślników

Nowe szyldy dla praskich rzemieślników

Jak się czujesz babciu? Sprawdź sam dzięki "Age Suit"

Jak się czujesz babciu? Sprawdź sam dzięki „Age Suit”