Tomek Rygalik dla Miloni

Tomek Rygalik dla Miloni

Polska marka Miloni tworzy drewniane stoły i meble, łącząc współczesne trendy i fachowe rzemiosło, wynikające z doskonałej równowagi między kreatywnością a szacunkiem dla klasyki. Pokazane w ramach niedawno zakończonych targów Warsaw Home kolekcje stołów Avangarde, Tuo, Bao czy najnowsza propozycja Moa, stworzona przez Tomka Rygalika, to meble tworzone z pasją, będące w stanie wyrazić esencję dzisiejszej elegancji i luksusu.

Stoisko Grupy Kolektywni, w skład której  poza Miloni wchodzą marki Borcas, Loft Decora, Nobonobo i Swallow’s Tail, było podczas czterech dni Targów Warsaw Home miejscem, w którym tradycja spotykała się z innowacją. Modele zaprezentowane odwiedzającym pokazały, jak lata doświadczenia połączyć z postępem technologicznym, zestawiając nowoczesność z tradycyjnymi, rzemieślniczymi metodami obróbki drewna.

Właśnie dlatego genialne stoły Miloni tak bardzo przypadły do gustu znawcom tematu – architektom i projektantom wnętrz. Ich popularność w wielu polskich realizacjach wynika ze zrozumienia znaczenia rzemiosła, dogłębnej znajomości surowców i procesów produkcyjnych, silnego podejścia techniczno-projektowego właścicieli i ich bezpośredniego zarządzania całą linią produkcyjną, poprzez zakup najlepszego drewna, po szczegóły wykończenia stołu, w tym wyjątkowo estetycznych detali rozkładanych wersji mebla.

Bijącym sercem produkcji Miloni, marki wykorzystującej wyłącznie sezonowane dębowe drewno, są właściciele – Magda i Mateusz Nowotnik, którzy podczas Warsaw Home pokazali, jak może wyglądać perfekcyjnie zaprojektowany i wykonany stół. O koncepcję najnowszej kolekcji Moa poprosili Tomka Rygalika, designera doskonale interpretującego koncepcję tożsamości przestrzeni życiowej.

Tomek Rygalik dla Miloni

Tomek Rygalik dla Miloni

Premierowa odsłona stołu Moa, z misternym wykonaniem i wykończeniem, dzięki umiejętnie poddanemu obróbce drewnu, wywołała na gościach wrażenie obcowania z najlepszym światowym designem. Wizja Rygalika podkreśliła historię polskiego warsztatu rzemieślniczego, poświęcając jednocześnie uwagę trendom w sektorze wyposażenia wnętrz.

Tomek Rygalik dla Miloni

Stół Moa, to już trzeci projekt Miloni realizowany wspólnie ze Studiem Rygalik. Polska marka, sygnowana przez Tomka Rygalika,  od wielu lat jest rozpoznawana na całym świecie. Projekty polskiego designera można było oglądać w Monachium, Nowym Jorku, Tokio, Walencji i Wiedniu, były również prezentowane na łamach międzynarodowej prasy: „Icon”, „Interni”, „Wallpaper”, „Experimenta”, „Blueprint”, „New York Times” i „Financial Times”. Autor świetnie odebranych kolekcji Tuo, Bao i Moa, gościł na stoisku Miloni 22 października.  Jego prezentacja „DESIGN Z PÓŁNOCY”, wprowadziła gości do świata wspólnych projektów z marką i przekazania zebranym filozofii Miloni – szacunku do drewna, jako materiału, z którego powstają później tak fascynujące i perfekcyjnie wykonane meble.


  1. Tomek Rygalik w 9design
  2. Stoliki kawowe Oo marki Nobonobo
  3. OKK! design zawsze w trendach – relacja z 12. edycji

 

jak zaaranżować przedpokój

Dobre pierwsze wrażenie, czyli jak zaaranżować przedpokój

samodzielny remont pokoju

Metamorfoza wnętrza na własną rękę, czyli jak przeprowadzić samodzielny remont pokoju?