Stoliki kawowe Oo marki Nobonobo

Tomek Rygalik

Rodzina stołów Oo marki Nobonobo to kwintesencja uniwersalności. Niepozbawiona jest jednak wyróżniających elementów, dzięki przemyślanemu projektowi Tomka Rygalika (Studio Rygalik).

Trudno o bardziej klasyczny temat wzorniczy. Stoły to elementy, bez których nie sposób wyobrazić sobie żadnego wnętrza. Stąd wśród tegorocznych nowości Nobonobo nie mogło zabraknąć ich pełnej rodziny. Okrągłe modele Oo, autorstwa Tomka Rygalika, należą do jednej z najpopularniejszych kategorii mebli na rynku. Nowe propozycje Nobonobo łączą w udany sposób oryginalny design z uniwersalnością. Dzięki temu mogą znaleźć swoje miejsce jako centralny element jadalni, funkcjonalne wyposażenie kuchni, a w swoich mniejszych wariantach także w przestrzeniach kawiarni czy jako wygodne stoliki kawowe. 

Stoliki kawowe Oo marki Nobonobo

Na projekt Oo składają się dwa okręgi – blat i podstawa, które łączy stalowy wspornik o tym samym przekroju. Motyw koła był również impulsem do stworzenia nazwy kolekcji, która wyraża jej prostotę. Jednak o wyjątkowej klasie wzorniczej modeli decydują przede wszystkim starannie opracowane detale.

Fornirowane orzechem amerykańskim blaty są w unikalny sposób zmiękczone na krawędzi łagodnym frezowaniem, a metalowe podstawy zwieńczone zostały charakterystyczną masywną obręczą. Wyróżnia ona stoły wizualnie, posiadając jednocześnie aspekt funkcjonalno–dekoracyjny, gdyż element ten wzmacnia bazę i służyć może za wygodne podparcie nóg. Całościowe proporcje stołów Oo zostały zaprojektowane tak, by zapewnić meblom maksymalną stabilność i harmonijny wygląd. 

Tomek Rygalik nobonobo

Tomek Rygalik wskazuje na dwie inspiracje, które dały impuls do powstania Oo. Pierwszym jest idea bycia razem i spokojnej rozmowy. Spotkania przy okrągłym stole mają dla niego aspekt symboliczny. W dawnych czasach ludzie spotykali się w kręgu, a dziś okrągły stół znosi bariery – wszyscy przy nim zasiadający mają przecież równie ważną pozycję. Drugim odwołaniem widocznym w projekcie jest rewolucja przemysłowa. Obfitowała ona w mocne i stabilne, innowacyjne konstrukcje stalowe, które z czasem zagościły w świecie rozwiązań do wnętrz.

Na rodzinę stolików Oo składa się pięć modeli o zróżnicowanej wysokości i średnicy blatów: stół jadalniany – śr.:165 cm wys.:75cm; stół jadalniany – śr.:145cm wys.:75cm; stół jadalniany  – śr.:125cm wys.:75cm; stół kawiarniany – śr.: 125cm wys.58 cm. stolik kawowy śr.: 81cm wys.:40 cm

 

Pablo Picasso

Dzieło Pabla Picassa do wylicytowania wyłącznie przez internet

galeria totuart

Galeria ToTuart: Rzeźba we wnętrzach