Tapicerstwo – dawne czasy czy nowa moda?

Tapicerstwo – dawne czasy czy nowa moda?

. Do niedawna zakup masowo produkowanych przedmiotów był czymś oczywistym. Jednak wraz ze zwiększeniem świadomości klientów i zamożności polskich portfeli, wzrosły również nasze oczekiwania i odnośnie sprzętu. Do historii przechodzi hasło „nowe oznacza lepsze”.

 

Wśród trendów w designie możemy zauważyć swoisty powrót do przeszłości. Widoczny nie tylko w inspiracjach nowych produktów wystylizowanych często na „babciny styl”, który obecnie jest nazywany vintage, lecz także w renowacji starych przedmiotów. Dzięki takiej działalności możemy dostać nowy i jednocześnie unikalny produkt.

Drugie życie kanapy

Odnawianie przedmiotów stało się modą. Często kupowanie można zamienić w renowacje, a utarta definicja tapicerstwa, do tej pory kojarzona ze starodawną i nieciekawą profesją, polegającą na obijaniu tkaniną lub innym materiałem krzeseł, foteli i innych mebli zamieniła się w trend. Nowe pokolenie zaczyna dostrzegać potencjał starych przedmiotów, zwłaszcza z epoki PRL-u. Branża renowacyjna już zauważyła ten potencjał, bowiem są organizowane warsztaty na których można się nauczyć tego rzemiosła.

W związku z rosnącą tendencją indywidualizacji przedmiotów, nastąpiła reaktywacja branży zajmującej się przywracaniem życia stary przedmiotom. Istnieje wiele firm które zapewniają takie usługi,które od wielu lat przemieniają stare, wyeksploatowane przedmioty w nowe i wyjątkowe. Dzięki temu mamy okazję stworzyć niepowtarzalny klimat w naszym mieszkaniu. Co więcej, możemy całkowicie zmienić dotychczasową koncepcję i stworzyć unikalny produkt, bowiem branża renowacyjna w całości stawia na nieszablonowe podejście do klienta. Na dodatek jest to usługa kompleksowa jak twierdzi specjalista Mateusz Krynicki z Tapex Design: Nasza firma świadczy wysoko specjalistyczne usługi tapicerskie na najwyższym poziomie. Kwalifikacje zawodowe naszego personelu oraz nowoczesny park maszynowy przekładają się na jakość świadczonych usług.Specjalizujemy się w stylizacji samochodowych wnętrz. Produkowana w naszej firmie skórzana tapicerka samochodowa jest wyznacznikiem jakości i stylu. Produkt finalny jest dopasowany w 100% do oczekiwań klienta. Zapewniamy szeroki zakres usług nawet dla najbardziej wymagającego klienta, poczynając od tapicerki samochodowej, poprzez tapicerstwo jachtowe, meblowe a skończywszy na kompleksowej renowacji wnętrz zabytkowych samochodów.

Dzięki takim zabiegom możemy odnowić i nadać nowy charakter swoim ulubionym rzeczom.

tapicerstwo

Reperuj, nie wyrzucaj

Jeśli jesteś miłośnikiem starych przedmiotów lub po prostu nie lubisz rozstawać się ze swoimi ulubionymi rzeczami, warto rozważyć renowację. Zamiast kupowania zwyczajnych mebli w sieciówkach, możemy zamówić niepowtarzalny produkt, który odmieni nasze mieszkanie i nada mu szczególny charakter. Ponadto odrestaurowane meble są trwalsze niż te, które powstają dzisiaj. Dlatego warto w nie zainwestować, żeby dalej nam służyły.

Patyna: vintage jest w cenie

Patyna: vintage jest w cenie

trzy korony

Trzy Korony inne niż zwykle