Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Opublikowano w:

Tapicerstwo – dawne czasy czy nowa moda?

. Do niedawna zakup masowo produkowanych przedmiotów był czymś oczywistym. Jednak wraz ze zwiększeniem świadomości klientów i zamożności polskich portfeli, wzrosły również nasze oczekiwania i odnośnie sprzętu. Do historii przechodzi hasło „nowe oznacza lepsze”.

 

Wśród trendów w designie możemy zauważyć swoisty powrót do przeszłości. Widoczny nie tylko w inspiracjach nowych produktów wystylizowanych często na „babciny styl”, który obecnie jest nazywany vintage, lecz także w renowacji starych przedmiotów. Dzięki takiej działalności możemy dostać nowy i jednocześnie unikalny produkt.

Drugie życie kanapy

Odnawianie przedmiotów stało się modą. Często kupowanie można zamienić w renowacje, a utarta definicja tapicerstwa, do tej pory kojarzona ze starodawną i nieciekawą profesją, polegającą na obijaniu tkaniną lub innym materiałem krzeseł, foteli i innych mebli zamieniła się w trend. Nowe pokolenie zaczyna dostrzegać potencjał starych przedmiotów, zwłaszcza z epoki PRL-u. Branża renowacyjna już zauważyła ten potencjał, bowiem są organizowane warsztaty na których można się nauczyć tego rzemiosła.

W związku z rosnącą tendencją indywidualizacji przedmiotów, nastąpiła reaktywacja branży zajmującej się przywracaniem życia stary przedmiotom. Istnieje wiele firm które zapewniają takie usługi,które od wielu lat przemieniają stare, wyeksploatowane przedmioty w nowe i wyjątkowe. Dzięki temu mamy okazję stworzyć niepowtarzalny klimat w naszym mieszkaniu. Co więcej, możemy całkowicie zmienić dotychczasową koncepcję i stworzyć unikalny produkt, bowiem branża renowacyjna w całości stawia na nieszablonowe podejście do klienta. Na dodatek jest to usługa kompleksowa jak twierdzi specjalista Mateusz Krynicki z Tapex Design: Nasza firma świadczy wysoko specjalistyczne usługi tapicerskie na najwyższym poziomie. Kwalifikacje zawodowe naszego personelu oraz nowoczesny park maszynowy przekładają się na jakość świadczonych usług.Specjalizujemy się w stylizacji samochodowych wnętrz. Produkowana w naszej firmie skórzana tapicerka samochodowa jest wyznacznikiem jakości i stylu. Produkt finalny jest dopasowany w 100% do oczekiwań klienta. Zapewniamy szeroki zakres usług nawet dla najbardziej wymagającego klienta, poczynając od tapicerki samochodowej, poprzez tapicerstwo jachtowe, meblowe a skończywszy na kompleksowej renowacji wnętrz zabytkowych samochodów.

Dzięki takim zabiegom możemy odnowić i nadać nowy charakter swoim ulubionym rzeczom.

Czytaj też:   5 zalet drukowanych kalendarzy

tapicerstwo

Reperuj, nie wyrzucaj

Jeśli jesteś miłośnikiem starych przedmiotów lub po prostu nie lubisz rozstawać się ze swoimi ulubionymi rzeczami, warto rozważyć renowację. Zamiast kupowania zwyczajnych mebli w sieciówkach, możemy zamówić niepowtarzalny produkt, który odmieni nasze mieszkanie i nada mu szczególny charakter. Ponadto odrestaurowane meble są trwalsze niż te, które powstają dzisiaj. Dlatego warto w nie zainwestować, żeby dalej nam służyły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.