Renault partnerem Wawa Design Festiwal

renault i wawa design festiwal

Renault Polska zostało Partnerem Strategicznym Wawa Design Festiwal i organizuje pierwszą w historii festiwalu wystawę na temat projektowania samochodów. Wystawa odbędzie się pod nazwą: RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION. W ramach projektu realizowany jest także konkurs dla młodych designerów na zaprojektowanie samochodu autonomicznego oraz warsztaty z Anthonym Lo, światowej sławy projektantem samochodów i Dyrektorem Designu Zewnętrznego Renault. Wawa Design Festiwal odbędzie się w dniach 3-11 września w Soho Factory w Warszawie.

 

Tematyka tegorocznej edycji Wawa Design Festiwal doskonale wpisuje się w filozofię Renault: synergia człowieka z technologią, otoczeniem i środowiskiem – mówi Agata Szczech, Dyrektor Komunikacji Renault Polska. – Ta współpraca daje nam możliwość zaprezentowania szerszej publiczności pierwszego fascynującego etapu powstawania samochodu, to znaczy procesu jego projektowania – dodaje.

Modele aut przeszły głęboką odnowę stylistyczną w ciągu ostatnich kilku lat i zyskały niezwykle atrakcyjny wygląd, a zastosowane w nich innowacyjne rozwiązania ułatwiają codzienne życie. Nowa strategia designu opiera się na odniesieniu do cyklu życia ludzkiego – zakochanie, odkrywanie świata, założenie rodziny, praca, rozrywka. Jednym z autorów nowej strategii jest Anthony Lo, Dyrektor Designu Zewnętrznego Renault, który będzie gościem warszawskiego festiwalu designu.

Anthony Lo, Dyrektor Designu Zewnętrznego Renault_

Wawa Design Festiwal od początku prezentuje i podkreśla wartość dobrego wzornictwa. Celem wydarzenia jest prezentacja i promocja kreatywnego projektowania, ważnego dla rozwoju intelektualnego społeczeństwa. Edukacyjno-rekreacyjny charakter działań zawartych
w programie ma za zadanie stymulować kreatywność nie tylko projektantów i artystów, ale także władz miasta, przedsiębiorców, mieszkańców i turystów.

WYSTAWA
Wystawa pod nazwą RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION zostanie zaprezentowana w Soho Factory w ramach Wawa Design Festiwal w dniach 3-11 września. Będzie to pierwsza wystawa na temat car designu w historii festiwalu. Zostanie na niej przedstawiony proces powstawania samochodu, od projektu, poprzez concept-car, do ostatecznego produktu.

KONKURS
Konkurs jest skierowany do wszystkich, w szczególności młodych projektantów i ludzi zainteresowanych designem. Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie samochodu autonomicznego. Głównym jurorem będzie Anthony Lo, Dyrektor Designu Zewnętrznego Renault. Konkurs rozpoczął się 25 kwietnia, a zakończy 31 maja. Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie renaultpassion.pl.

WARSZTATY
Warsztaty skierowane do projektantów poprowadzi sam Anthony Lo, jedna z najważniejszych osób w koncernie w kwestii designu, Dyrektor Designu Zewnętrznego. Warsztaty odbędą się 7 września w Soho Factory na terenie wystawy RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION.

trzy korony

Trzy Korony inne niż zwykle

FORT architekci

Moda i futuryzm: siedziba LPP w nowej odsłonie