Polscy projektanci docenieni w Atlancie

Polscy projektanci docenieni w Atlancie

 

004693_960

 

Atlanta ogłosiła konkurs na projekt przebudowy dwóch wiaduktów przebiegających nad drogami szybkiego ruchu. Internauci wybrali projekt warszawskich architektów z pracowni KAMJZ.

W sumie 6 milionów dolarów przeznaczono na przebudowę dwóch obiektów, które miały być funkcjonalne i designerskie. Dla organizatorów konkursu Atlanta Bridgescape Competition ważne były też rozwiązania służące zarówno kierowcom jak i rowerzystom oraz pieszym, a także poprawiające jakość życia mieszkańców Atlanty.

 

004691_960

 

Pod nazwą pracowni KAMJZ, kryje się biuro Kuryłowicz & Associates i Maciej Jakub Zawadzki. Agencja działa na rynkach zagranicznych.

Niestety projekt o nazwie Green City Spectator nie zostanie zrealizowany. Przegrał w finale Atlanta Bridgescape Competition innymi projektami, jednak internauci oddali na niego 3000 głosów.

 

004690_960

 

Koncepcja przygotowana przez KAMJZ została uznana za jeden z najodważniejszych projektów zgłoszonych do konkursu. Projektanci zaplanowali postawienie na wiadukcie platformy o długości 144 m i szerokości 33 m, na której górnym poziomie znajdowałaby się promenada dla rowerzystów i pieszych stylizowana na ogród.

Dół konstrukcji miał być lustrzany uformowany w taki sposób, aby odbijać najciekawsze obiekty w okolicy. Byłaby to forma dachu, pod którym można by było organizować targi i imprezy kulturalne. Architekcie chcieli aby było to miejsce spotkań i odpoczynku.

 

004692_960


  1. Polska Zagroda – transformacja historycznego gospodarstwa na rezydencję
  2. Łódź Design Festival 2022 RE:GENERACJA – Tworzymy odważne wizje przyszłości
  3. Dom z drewna czy dom murowany?

 

Słomiany zapał? Nie,butik!

Słomiany zapał? Nie,butik!

Jabłka polskim dobrem narodowym na EXPO 2015

Jabłka polskim dobrem narodowym na EXPO 2015