Słomiany zapał? Nie,butik!

Słomiany zapał? Nie,butik!

Szaleni architekci ze studia Hornowski Design zaprojektowali butik kosmetyczny wykończony belami siana. Bardzo niskim kosztem, łącząc drewno ze słomą, stworzyli wnętrze przywodzące na myśl atmosferę wsi i sielski naturalizm.

Butik Pięknalia ulokowany na krakowskim Kazimierzu, ma w ofercie tylko naturalne kosmetyki, dlatego projektanci zdecydowali się na słomę, która w  oczywisty sposób tworzy klientom obraz miejsca przyjaznego przyrodzie. Względy ekonomiczne też były istotnym argumentem. Ponieważ bela słomy o wymiarach 40 na 40 na 80 cm kosztowała około 4 złotych, to jej wybór na materiał wykończeniowy był raczej oczywisty.

Przestrzenie między belami słomy, których wykorzystano niemal 100, zagospodarowano białymi półkami, gdzie dumnie prezentują się naturalne kosmetyki. We wnętrzu pomieszczenia ulokowano jeszcze kilka regałów, stoliki z jasnego drewna i ladę złożoną z drewnianych desek.

Aby zapobiec błyskawicznemu spłonięciu butiku w wypadku ewentualnego pożaru, słoma zabezpieczona została płynem ognioodpornym. Takim samym jak w przypadku kurtyn teatralnych.

Butik nie utrzymał się na rynku i został zlikwidowany na początku tego roku, chociaż rozpisywały się o nim nie tylko polskie ale i zagraniczne media związane z architekturą i designem.

Zdjęcia: Anna Jasztal/www.annajasztal.com

Wychowaj małego ornitologa. Karmnik do samodzielnego złożenia

Wychowaj małego ornitologa. Karmnik do samodzielnego złożenia

Polscy projektanci docenieni w Atlancie

Polscy projektanci docenieni w Atlancie