w , ,

Jak urządzić łazienkę w stylu industrialnym? O tym musisz pamiętać!

łazienka w stylu industrialnym
łazienka w stylu industrialnym

Prostota, surowość, minimalizm – to cechy wnętrz, które obecnie cenimy i uwielbiamy. I wcale nie chodzi tylko o salon czy sypialnię. W wielu domach i mieszkaniach znajduje się również łazienka w stylu industrialnym.

Łazienka w stylu industrialnym, czyli jaka?

Fabryczny styl przeniósł się ostatnimi czasy na dobre do domowych wnętrz. Opanował zarówno salon, sypialnię jak i łazienkę. Minimalistyczny i nieco surowy design, nawiązujący do hal produkcyjnych znakomicie sprawdza się w salonach kąpielowych powodując, że stają się indywidualnymi miejscami odnowy z charakterem.

Aranżacja łazienki, nawiązującej wystrojem do klimatu fabryki, wymaga zachowania konsekwencji i umiaru w dodatkach. Podstawą są tu naturalne materiały i minimalizm. Należy zapomnieć o płytkach na wysoki połysk i chromowanych bateriach, za to sprawdzą się beton, cegła, szkło i stal. By ocieplić nieco surowość wnętrza, dobrze jest wprowadzić elementy drewniane.

łazienka w stylu industrialnym

Surowe z natury

Betonowe, surowe posadzki i ściany, prosto z fabrycznych hal, mogą być nie tylko inspiracją do urządzenia łazienki w stylu loft, ale i celowo wybranym materiałem. Odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią posłużą jako alternatywa tradycyjnych płytek. Gdy jednak wolimy sprawdzone rozwiązania, to powierzchnie imitujące beton, w dużych formatach również doskonale sprawdzą się jako wykończenie ścian i podłóg. W industrialnej przestrzeni odnajdzie się z powodzeniem również cegła. W przeciwieństwie do betonu, wprowadzi nieco cieplejszy klimat.

łazienka w stylu industrialnym

By złagodzić surowość fabrycznego wystroju, można też zastosować elementy drewniane w postaci mebli i blatów, czy też podłogi – tu dostępne są np. winyle lub podłogi hybrydowe odporne na wilgoć, a także ułożenie imitującej drewno płytki pod prysznicem lub na podłodze z pewnością sprawi, że łazienka w stylu industrialnym będzie nieco urozmaicona.

Industrial tkwi w szczegółach

Loftowy klimat tworzą nie tylko ściany i podłoga, ale też meble, ceramika i armatura. Decydując się na prysznic zamiast wanny najlepiej sprawdzi się szklana kabina typu walk- in. Klimatu doda też jej wykończenie czarną, metalową ramką.

Odpowiednio dobrane baterie prysznicowe i umywalkowe mogą stanowić subtelną dekorację podkreślając urok industrialnej łazienki. Czarna satynowa armatura idealnie będzie współgrać  z ceramiką w tym samym kolorze, ale pasować też będzie do bieli.

łazienka w stylu industrialnym

Uzupełnieniem aranżacji są także lustra, wieszaki i szafki. W loftowe wnętrze łazienki wpisze się z pewnością kolekcja mebli Lotos zaprojektowana przez ASP K.Chróścielewski dla marki Devo.

Charakterystyczną cechą kolekcji są elementy wykonane z giętej blachy o zaokrąglonych krawędziach, oczywiście dla podniesienia bezpieczeństwa i komfortu użytkowania.  Imitująca drewno okleina w połączeniu z metalowymi nóżkami stanowi prawdziwą ozdobę industrialnej łazienki.  Jej loftowy charakter podkreślają również elementy ram luster, wieszaków i uchwytów wykonane z metalu lakierowanego proszkowo, zapewniając tym samym ich ponadprzeciętną trwałość.

Kolekcja składa się z kilkudziesięciu mebli zapewniających realizację różnych potrzeb i funkcjonalności w łazience. Są wśród niej szafki pod umywalkę z pojemnymi szufladami jak i szafki wiszące, dzięki którym zapanuje w łazience porządek. Trzy wersje kolorystyczne umożliwiają zastosowanie kolekcji do wyposażenia łazienek w różnych stylach i aranżacjach, zatem nie tylko loftowych.

łazienka w stylu industrialnym

Mniej znaczy więcej

Łazienka w stylu industrialnym to też wyzwanie organizacyjne. Z jednej strony możemy sobie pozwolić na nieco surowszy design i zostawić np. kable na zewnątrz w specjalnym dekoracyjnym wydaniu, czy też rury instalacyjne, ale z drugiej strony, musimy zadbać o detal, a nim są wszechobecne w łazience kosmetyki. Dla spójności aranżacji i estetyki dobrze jest przelać te najczęściej używane mydła i płyny w specjalne stylizowane butelki z ciemnego szkła, które staną się automatycznie ozdobą pomieszczenia. Pozostałe żele i kremy, płyny do prania najlepiej pochować w szafkach tak, by nie były widoczne.

Meble łazienkowe z kolekcji Oval zaprojektowane przez Gynasz Studio dla marki Devo idealnie zaspokoją potrzebę przechowywania w łazience. Prosta, delikatnie zaokrąglona a zarazem lekka forma mebli w połączeniu z frontami wykonanymi z naturalnego drewna dębowego doskonale wpisze się w industrialny wystrój łazienki.

Ażurowy regał, niczym drabina, idealnie sprawdzi się jako wieszak na ręczniki, jak i dodatkowe miejsce na przechowywanie podręcznych kosmetyków, perfum czy dekoracyjnych roślin. Nietuzinkowa kolekcja Oval rewelacyjnie nadaje się do stworzenia prywatnej strefy SPA w klimacie loftowym, w której możemy zarówno odpoczywać po całym dniu, jak i przygotować się rano na bieżące wyzwania. Dodatkowym atutem jest zastosowanie technologii malowania proszkowego, dzięki czemu elementy metalowe mają twardą powierzchnię, co sprawia, że są one trwałe i odporne w użytkowaniu.

łazienka w stylu industrialnym

Kolekcja Oval zdobyła wyróżnienie w konkursie Wybór Roku 2019, nagrodę główną Must Have Łódź Festival 2019, nagrodę główną wśród nagród przyznawanych za produkty, „Oscar” dla produktu – nagrodę Dobry Wzór 2019 przyznawaną przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego oraz międzynarodową nagrodę główną Red Dot 2020 jednego z najbardziej prestiżowych konkursów, w którym najwyższe zaszczyty zdobywają tylko najlepsi z najlepszych.

Łazienka w stylu industrialnym z pewnością spodoba się wielbicielom minimalizmu, ale też i stylu skandynawskiego, którego podstawą jest czerpanie wzorców z natury. Każdy z głównej bazy betonu, cegły i drewna wyczerpuje swój niepowtarzalny klimat. A o to przecież chodzi!

Napisane przez Asia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osłony okienne w nurcie slow life

Osłony okienne w nurcie slow life, czyli żaluzje do zadań specjalnych

mieszkanie we francuskim stylu

Tam, gdzie spotyka się elegancja i artyzm, czyli mieszkanie we francuskim stylu