Kurs Sztuka Projektowania w Gdańsku

sztuka projektowania kurs
Kurs Sztuka Projektowania to cykl zajęć weekendowych, które poszerzają wiedzę z zakresu projektowania, typografii, brandingu oraz web-designu. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych i uznanych projektantów z wieloletnim doświadczeniem. Będą to m. in.:
  • Patryk Hardziej – Ilustrator, projektant grafik, wykładowca oraz pomysłodawca i komisarz Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych. Wykonuje projekty dla klientów z Polski i zagranicy. Realizował projekty identyfikacji m.in dla Gdynia Design Days, czy Pawilonu Polskiego na Biennale Architektury 2016 w Wenecji. Ma na koncie współpracę m.in. z takimi markami jak: BMW, Costa Coffee, Coca-Cola, Mini, Bertagnolli. hello. Założyciel Sztuki Projektowania.
  • Oskar Podolski – Projektant grafik, typograf, projektant ubrań, artysta wizualny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Autor takich rebrandingów jak Heyah (główna nagroda Klubu Twórców Reklamy w kategorii ID) oraz Interia. Współpracował m.in. z Levi’s, Adidas, Diverse, TVN, HBO, T-Mobile.
  • Bartosz Kotowicz – Z zapałem szkoli, prowadzi zajęcia dydaktyczne i pisze artykuły. Współwłaściciel i dyrektor zarządzający agencji brandingowej ENGRAM. Twórca bloga brandingowy.pl, marki Pan Wizualny oraz kreatywnej przestrzeni wielofunkcyjnej O TU_. Strateg oraz fan marek. Interesują go zwłaszcza zagadnienia z zakresu brandingu korporacyjnego.
  • Adam Twardoch – Zajmuje się technologią typografii cyfrowej. Od roku 2000 ekspert typograficzny w firmie Monotype i serwisie MyFonts. Od 2004 dyrektor produktu i współtwórca oprogramowania do projektowania czcionek cyfrowych w firmie Fontlab Ltd. Od 2005 wykładowca Akademickiego Kursu Typografii w Warszawie, prowadził też zajęcia na uczelniach w Polsce, Niemczech, Wlk. Brytanii, Rosji i USA. Od 2007 konsultant merytoryczny książek poświęconych typografii w wydawnictwie d2d.pl (m.in. „Elementarz stylu w typografii”, „Jak projektować kroje pisma. Od szkicu do ekranu”).
  • Mateusz Machalski – Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Kilkukrotny Stypendysta Ministra Kultury. Zajmuje się głównie projektowaniem graficznym z naciskiem na identyfikację wizualną oraz projektowaniem krojów pism. Autor projektu rodziny 42 odmian krojów pism dla korporacji Tupperware na zlecenie RR Donnelley Europe oraz identyfikacji wizualnej gali Nagrody Solidarności im. Lecha Wałęsy. Dyrektor artystyczny magazynu „Warsawholic”.
  • Tom Biskup – Multidyscyplinarny projektant grafiki użytkowej z pasją do tworzenia znaków graficznych i wyrazistych języków komunikacji wizualnej. Doświadczenie w branży projektowania graficznego zdobywa od 2006 roku; od roku 2017 stacjonuje w Warszawie, gdzie prowadzi studio brandingowe pod własnym nazwiskiem.

Zajęcia będą odbywać się w gdańskiej Sztuce Wyboru – połączeniu przestronnej kawiarni z księgarnią i galerią sztuki oraz sklepem z polskim wzornictwem i niezależną modą. Sztuka Wyboru mieści się na 2 piętrach zabytkowego budynku z końca XIX wieku, dawnej siedziby pruskich koszar. Dziś miejsce to wypełnione jest najlepszym polskim designem, świetną kawą, pysznymi ciastami, młodą sztuką i dobrze wyselekcjonowanymi książkami i albumami. W Sztuce Wyboru organizowane są tematyczne targi, festiwale, wernisaże, spotkania z ludźmi świata książki, wykłady, konferencje oraz warsztaty.

 

wedel czekoladki stryjeńska

Zofia Stryjeńska dla marki Wedel

Studio Design – nieznane i utytułowane

Studio Design – nieznane i utytułowane