Czy duży metraż może iść w parze z przytulnymi wnętrzami? Zdecydowanie tak – potrzebny jest tylko przemyślany projekt!

przytulne wnętrza
przytulne wnętrza

Czy na dużym metrażu można w ogóle zaaranżować przytulne wnętrza? Ogromne przestrzenie kojarzą się przecież z pustką i chłodem. Tak naprawdę wszystko zależy jednak od odpowiedniego projektu. 148-metrowy dom znajdujący się w Rudzie Bugaj, niewielkiej miejscowości położonej wśród lasów i pól, jest tego idealnym przykładem. Zaprojektowany dla małżeństwa i ich 10-letniego syna przez pracownię Klaudia Tworo zachwyca wnętrzami pełnymi domowego ciepła.

Kolory ziemi

Wnętrza domu celowo utrzymano w kolorystyce beży, brązów i odcieni ziemi. Oprócz granatów i błękitów, które pojawiają się w częściach wspólnych, w każdej sypialni, poza neutralną bazą, wprowadzono inny odcień dodatków. Wszystko po to, aby jak najbardziej spersonalizować upodobania kolorystyczne mieszkańców domu. Wnętrza oddane w ręce Klaudii Tworo miały być nowoczesne, ale właścicielom zależało na stylizowanym klimacie, nawiązującym subtelnie do klasyki. Projektantka zaproponowała więc ciepłe kolory, przyjemne dla oka faktury, jakościowe materiały wykończeniowe i przykuwające wzrok meble.

przytulne wnętrza

Porozmawiajmy przy stole

Przestrzeń salonu i jadalni jest odzwierciedleniem  luźnej elegancji, nie do końca formalnej i dającej wrażenie przytulności. Udało się to osiągnąć poprzez zestawienie tradycyjnego wzornictwa oraz współczesnych rozwiązań.

Jednym z elementów wyposażenia był niezwykle ważny dla właścicieli stół, wokół którego toczą się rozmowy rodzinne. Klaudia Tworo postawiała na dobrze znany model Deco polskiej marki Miloni, stanowiący połączenie prostego w formie blatu z ozdobnie toczonymi nogami. Takie zestawienie nadaje meblowi bardzo pożądanego, klasycznego looku. W stołach Miloni każdy detal dopracowuje się  do perfekcji, stąd wybór projektantki.

przytulne wnętrza

Kolorystyka, która pojawia się podczas spaceru po domu, to przede wszystkim wspomniane wcześniej barwy ziemi i beże. Przeplata się tu dużo naturalnych motywów. Beże nadają pomieszczeniom przytulności i ciepła, dodatkowo rozświetlają i optycznie powiększają przestrzeń. Motywy drewna czy kamienia sprawiają, że całość opiera się tymczasowym modom, będąc bardzo ponadczasowa.

przytulne wnętrza

W całym domu zastosowano sztukaterię, zarówno w cokołach, jak i przy suficie, która jest uzupełnieniem upragnionego przez inwestorów stylu modern classic. We wnętrzach  widać motyw jodełki. Poczynając od parkietu typu Chevron, przez panele tapicerowane w pokoju dziecięcym, na  półek wiszących nad TV skończywszy.

przytulne wnętrza

Pojawia się tu także ciekawy układ kuchni. Zaprojektowano bowiem dwa ciągi szafek kuchennych naprzeciwko siebie. Jej charakter podkreślają klasyczne fronty i tradycyjne witryny.

przytulne wnętrza


  1. Designerskie dodatki do kuchni i łazienki
  2. Zasady projektowania salonu – 5 kwestii, o których musisz pamiętać
Kto oferuje najlepsze polisy mieszkaniowe na rynku?

Kto oferuje najlepsze polisy mieszkaniowe na rynku?

projekt Modeko.Studio

Prawdziwa oaza w centrum miasta, czyli projekt domu od Modeko.Studio