Jak ochronić się przed koronawirusem? Wszystko, co musisz wiedzieć o dezynfekcji

dezynfekcja npd

Z każdym tygodniem wzrasta liczba Polaków, którzy chorują lub chorowali na COVID-19. Niestety nawet ich pełne wyzdrowienie nie gwarantuje, że wirus całkowicie zniknął z ich otoczenia. Jedynym sposobem, by skutecznie pozbyć się z mieszkania czynników zakaźnych, jest profesjonalna dezynfekcja.

Od początku epidemii setki chorych poddały się kwarantannie, zamykając się w swoich mieszkaniach i unikając bezpośredniego kontaktu z innymi ludźmi. Jednak nawet ich całkowite wyzdrowienie nie oznacza, że w zamieszkiwanym przez nich domu można już bezpiecznie przebywać. Na wszystkich powierzchniach, urządzeniach i sprzętach, z którymi chory miał kontakt, nadal mogą pozostawać patogeny. Są one niewidoczne dla oka, więc nawet skrupulatne sprzątanie nie wystarczy, by całkowicie pozbyć się wirusa z otoczenia – po chorobie należy dokładnie odkazić cały dom. Tylko w ten sposób możemy zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem jego pozostałych mieszkańców oraz osób, które będą nas odwiedzać w przyszłości.

W odwiedziny z wirusem

Warto pamiętać, że u niektórych osób zarażenie koronawirusem przebiega bezobjawowo. Oznacza to, że w czasie epidemii wszelkie odwiedziny niosą ze sobą pewne ryzyko. Każdy gość może pozostawić na dotykanych powierzchniach (np. na kanapie, na szklance czy na drzwiach) groźne patogeny, które pozostaną aktywne jeszcze przez wiele dni. I choć po zakończonej wizycie gospodarz można dokładnie odkazić wszystkie dotykane przez odwiedzającego przedmioty, należy pamiętać, że wirus rozprzestrzenia się również poprzez kichanie, kaszel, śmiech, a nawet zwykłą rozmowę.

Tylko profesjonalnie przeprowadzona dezynfekcja zneutralizuje zagrożenie i zagwarantuje, że odkażanie nie ominie żadnego miejsca, w którym mogą znajdować się patogeny. Zabieg ten dociera bowiem do każdej przestrzeni, skutecznie dezynfekując nie tylko sprzęty i meble, ale także ściany, podłogi i powietrze. Dezynfekcja mieszkania po wizycie gości to niezbędny element zachowania odpowiedniego poziomu higieny, która jest tak ważna w dobie wysokiego zagrożenia epidemicznego.

Nie tylko na koronawirusa

Dezynfekcja mieszkania lub domu to doskonała metoda nie tylko na walkę z niebezpiecznym koronawirusem. To także skuteczny sposób na pozbycie się niechcianych domowników w postaci bakterii, pleśni czy grzybów. Dzięki temu zabiegowi możemy usunąć z naszego otoczenia również nieprzyjemny zapach, uciążliwe owady, roztocza, alergeny i wszelkiego rodzaju chorobotwórcze drobnoustroje. Właśnie z tego powodu dezynfekcję warto uwzględnić w swojej regularnej profilaktyce zdrowotnej. Zabieg ten pozwala całkowicie odświeżyć atmosferę mieszkania, usuwając z niego wszelkie potencjalnie toksyczne i niebezpieczne dla zdrowia czynniki.

Kluczowym aspektem dezynfekcji powierzchni mieszkalnych jest to, by dokonywać jej przy użyciu ekologicznych środków. Taki zabieg jest wówczas nie tylko przyjazny dla środowiska, ale też nieszkodliwy dla lokatorów – zarówno ludzi, zwierząt, jak i roślin. Preparat, który stosuje marka Biodezynfekcja.eu, jest całkowicie biodegradowalny, a przy tym nadzwyczaj skutecznie zwalcza bakterie, grzyby i wszelkiego rodzaju wirusy. Użycie ekologicznego środka zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa domownikom oraz ich pupilom.

Trzecie Targi Sztuki Dostępnej na platformie Allegro!

Trzecie Targi Sztuki Dostępnej na platformie Allegro!

Polskie Fabryki Porcelany

Polskie Fabryki Porcelany nagrodzone na prestiżowych targach Ambiente