Od hobbysty do profesjonalisty. Nicponim

Od hobbysty do profesjonalisty. Nicponim

Piotr Jabłoński (znany pod pseudonimem Nicponim) jest ilustratorem i artystą koncepcyjnym. Po ukończeniu Architektury na Politechnice Białostockiej zaczął pracować jako freelancer dla klientów z całego świata, w tym Applibot, Wizards of the Coast, Games Workshop, Ixor, Tokkun Studio oraz Platige.

 

Ten bestialsko uzdolniony 29-latek początkowo interesował się graffiti i street art’em. Dopiero później dowiedział się o sztuce cyfrowej i został przez nią zauroczony. W wypowiedzi dla www.magazine.artstation.com, przyznał: ,,Wszystko może być inspiracją: pogoda, przyroda, spacery, zabawa, jazda samochodem…”

 

nicponim

nicponim

nicponim

nicponim

nicponim

 

Lubię patrzeć na dzieła innych artystów, zwłaszcza starych mistrzów dobrej fotografii, projektowania graficznego, projektowania mebli, mody i architektury. Lubię również dobrą muzykę (nie te gówno, które można usłyszeć w radiu lub telewizji), podróże, sport, siłownia, pływanie, dobre filmy i chwile spędzone z przyjaciółmi – i oczywiście z moją dziewczyną. Czasami ludzie mogą być poważnie dużą inspiracją!’’.
Jabłoński stworzył nową serię ilustracji zatytułowaną ,,Tomcat Brothers’’ , która prowadzi nas przez niezwykły a zarazem przeżerający futurystyczny świat. Bohaterami są dwaj młodzi podróżnicy, którzy nigdy nie zdejmują kosmicznych hełmów. Tym samym nie ujawniają swojej prawdziwej tożsamości. Chłopcy wędrując po ciemnych kątach są stale obserwowani przez dużego białego kota, który pojawia się tylko jako mural ulicy na ścianach surrealistycznego miasta.

TOMCAT Brothers animation from Piotr Ciereszyński on Vimeo.

Więcej prac Piotra Jabłońskiego możecie zobaczyć tutaj:
www.behance.net/nicponim
jablonskipiotr.deviantart.com
www.inprnt.com/profile/nicponim/

 

Dawid Ryski z Browarem Zakładowym

Dawid Ryski z Browarem Zakładowym

Magda Wasiczek i jej świat makro w obiektywie

Magda Wasiczek i jej świat makro w obiektywie