Mieszkanie inspirowane egzotyką, czyli wakacyjna oaza na warszawskim Mokotowie

egzotyczna aranżacja
egzotyczna aranżacja

Czas wakacji i pięknej pogody jest już za nami, ale to nie oznacza, że jesień musi zagościć też we wnętrzach. Wręcz przeciwnie – egzotyczna aranżacja pomoże na zawsze zamknąć w czterech ścianach cząstkę lata. Tak jest m.in. w przypadku nowej realizacji Pracowni Deer Design stanowiącej ukłon w stronę stylu jungle i letniego luzu.

Naturalny look to idealna propozycja dla tych, którzy uwielbiają podróże, odważne rozwiązania i świeże spojrzenie na aranżację wnętrz. Mocno osadzone w trendach detale, takie jak wzorzysta tapeta, rattan czy dekor lastryko to połączenie materiałów, które kojarzą nam się z apartamentami w meksykańskich kurortach czy też domkiem na wyspie Bali. Jak zatrzymać wakacje przez cały rok? Jak stworzyć wnętrze funkcjonalne, a zarazem z charakterem?

Mokotowskie Tulum

Niewielkie mieszkanie na warszawskim Mokotowie zostało zaprojektowane dla pary. Inwestorowi zależało na naturalnej estetyce, przy jednoczesnym wyróżnieniu się spośród innych propozycji na rynku inwestycji. Ze względu na nie najłatwiejszy układ apartamentu, należało dokładnie przemyśleć projekt pod kątem jego funkcjonalności. Bardzo istotne było maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, zarówno w kwestii miejsc do przechowywania, jak i wielozadaniowości strefy dziennej, która miała stać się kuchnią, jadalnią i miejscem do wypoczynku.

egzotyczna aranżacja

 

Niewątpliwie królem realizacji jest rattan o niebanalnym zastosowaniu. W kuchni pojawia się na frontach szafek wiszących w sąsiedztwie płyt lastryko zastosowanych przy blacie roboczym oraz podłogi o ciekawej kolorystyce – nucie beżu, bieli, szarości i pomarańczu. Ściana z zabudową kuchenną stanowi ciekawą kompozycję – drewniana struktura szafek została także powtórzona w okładzinie ściennej szachtu, będącego mocnym akcentem całej strefy dziennej.

egzotyczna aranżacja

Egzotyczna aranżacja: drewno i styl boho

Strefa wypoczynku skupiona jest przede wszystkim przy wygodnej sofie UMO od Nobonobo oraz ciekawej zabudowie ściany telewizyjnej. Ta utrzymana jest w strukturze drewna z lamelami oraz lustrem, które odbija piękną zabudowę kuchenną lub ciekawy korytarz ze sztukaterią w kolorze szałwii. Dopełnienie zabudowy stanowi witryna z rattanowym frontem.

egzotyczna aranżacja

W portalach z paneli rattanowych umiejscowiony jest obraz, który tworzy wysokiego gatunku tapeta z egzotycznym motywem. Klimat podkreślają także meble i lampy utrzymane w stylu boho.

Łazienka nawiązuje do estetyki pozostałych pomieszczeń. Użycie jednego rodzaju płytek, propozycji od Tubądzin, pozwoliło na mocniejszy kolor na ścianie. Połączenie drewna i czerni pojawiające się na zabudowie meblowej dodaje wnętrzu charakteru i ciepła. Najważniejszym walorem łazienki jest maksymalne wykorzystanie potencjału pomieszczenia celem stworzenia wielu miejsc do przechowywania.

egzotyczna aranżacja

 

Projekt wnętrza: Paula Amonowicz | Pracownia Architektury Wnętrz Deer Design

Zdjęcia: Zagórny Studio

mieszkanie we francuskim stylu

Tam, gdzie spotyka się elegancja i artyzm, czyli mieszkanie we francuskim stylu

jak zaaranżować przedpokój

Dobre pierwsze wrażenie, czyli jak zaaranżować przedpokój