Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Opublikowano w:

Dobry start dla młodych projektantów – konkurs Renault

Jak zostać projektantem samochodów? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ale na pewno każdy młody rysownik musi najpierw zainteresować swoimi pracami szerszą publiczność. Konkursy takie jak RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION mogą pomóc aspirującym projektantom zaistnieć w świecie car designu, zmierzyć się z ciekawymi projektami i być może poznać osoby ważne dla przyszłej kariery

Trwa konkurs RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie wnętrza SUV-a Renault klasy wyższej – następnej generacji Koleosa i wysłanie swojego zgłoszenia do 26 czerwca b.r. za pomocą formularza kontaktowego dostępnego na stronie http://renaultpassion.pl/2017/konkurs/

Co roku wiele osób kończy studia związane z projektowaniem, ale nie każdy absolwent ma szansę na to, aby pracować dla największych koncernów. Na początek, jak we wszystkich zawodach kreatywnych, potrzebna jest mieszanka talentu, kreatywności i determinacji, jednak kluczową kwestią może okazać się to, czy o pracach młodego projektanta usłyszą osobistości z branży. Dobrym sposobem na promowanie swojego nazwiska jest udział w konkursach dla designerów, takich jak RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION.

Przez wiele lat organizowałem konkursy stylizacyjne i spotkania DesignForum z nadzieją, że najzdolniejsi rysownicy trafią do światowych ośrodków designu. I tak też się stało, chociaż na pewno łatwo nie jest – ocenia Wojciech Sierpowski, dziennikarz motoryzacyjny i członek jury tegorocznej edycji konkursu RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION.

Udział w tego rodzaju konkursach może okazać się dla aspirujących designerów ważny także z innych powodów. Konkursy takie jak RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION to dla młodych projektantów świetna okazja, aby zmierzyć się z bardzo interesującymi tematami projektowymi – mówi Daniel Czyszczoń, laureat pierwszego miejsca w zeszłorocznej edycji RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION. W tym roku zadaniem uczestników tego konkursu jest zaprojektowanie wnętrza SUV-a Renault klasy wyższej – następnej generacji Koleosa. Projektanci muszą więc zaproponować innowacyjne rozwiązania, uwzględniając jednak przy tym design nadwozia odpowiedni dla SUV-a wyższej klasy.

Czytaj też:   Konkurs na Identyfikację wizualną Goyki 3 Art Inkubator w Sopocie

Daniel Czyszczoń wskazuje jeszcze jedną zaletę konkursów związanych z car designem:

Zawsze jest to okazja do poznania bardzo interesujących ludzi, mających na co dzień styczność z projektowaniem samochodów – mówi. W jury tegorocznej edycji RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION zasiadają osoby, które bardzo dobrze znają sytuację w branży oraz wyzwania, z jakimi mierzą się młodzi projektanci. Prace uczestników będą oceniać między innymi Antoine Genin, Dyrektor Designu Wewnętrznego Grupy Renault, Wojciech Sierpowski, organizator wielu konkursów dla rysowników, których laureaci znaleźli pracę w największych koncernach samochodowych, czy Wojtek Sokołowski, doświadczony car designer.

Aby wziąć udział w konkursie należy zaprojektować wnętrze SUV-a Renault klasy wyższej – następnej generacji Koleosa i przesłać swoją pracę do 26 czerwca 2017 roku za pomocą formularza konkursowego dostępnego na stronie http://renaultpassion.pl/2017/konkurs/. Zwycięzcę czeka wizyta w Dyrekcji Designu Renault w Paryżu i możliwość przyjrzenia się, jak pracują projektanci w jednym z największych koncernów samochodowych na świecie. Uroczyste wręczenie nagród w konkursie odbędzie się podczas prestiżowych targów wyposażenia wnętrz Warsaw Home, które będą miały miejsce w dniach 6-8 października br. w PTAK Warsaw Expo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.