Dobry start dla młodych projektantów – konkurs Renault

Dobry start dla młodych projektantów - konkurs Renault

Trwa konkurs RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie wnętrza SUV-a Renault klasy wyższej – następnej generacji Koleosa i wysłanie swojego zgłoszenia do 26 czerwca b.r. za pomocą formularza kontaktowego dostępnego na stronie http://renaultpassion.pl/2017/konkurs/

Co roku wiele osób kończy studia związane z projektowaniem, ale nie każdy absolwent ma szansę na to, aby pracować dla największych koncernów. Na początek, jak we wszystkich zawodach kreatywnych, potrzebna jest mieszanka talentu, kreatywności i determinacji, jednak kluczową kwestią może okazać się to, czy o pracach młodego projektanta usłyszą osobistości z branży. Dobrym sposobem na promowanie swojego nazwiska jest udział w konkursach dla designerów, takich jak RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION.

Przez wiele lat organizowałem konkursy stylizacyjne i spotkania DesignForum z nadzieją, że najzdolniejsi rysownicy trafią do światowych ośrodków designu. I tak też się stało, chociaż na pewno łatwo nie jest – ocenia Wojciech Sierpowski, dziennikarz motoryzacyjny i członek jury tegorocznej edycji konkursu RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION.

Udział w tego rodzaju konkursach może okazać się dla aspirujących designerów ważny także z innych powodów. Konkursy takie jak RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION to dla młodych projektantów świetna okazja, aby zmierzyć się z bardzo interesującymi tematami projektowymi – mówi Daniel Czyszczoń, laureat pierwszego miejsca w zeszłorocznej edycji RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION. W tym roku zadaniem uczestników tego konkursu jest zaprojektowanie wnętrza SUV-a Renault klasy wyższej – następnej generacji Koleosa. Projektanci muszą więc zaproponować innowacyjne rozwiązania, uwzględniając jednak przy tym design nadwozia odpowiedni dla SUV-a wyższej klasy.

Daniel Czyszczoń wskazuje jeszcze jedną zaletę konkursów związanych z car designem:

Zawsze jest to okazja do poznania bardzo interesujących ludzi, mających na co dzień styczność z projektowaniem samochodów – mówi. W jury tegorocznej edycji RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION zasiadają osoby, które bardzo dobrze znają sytuację w branży oraz wyzwania, z jakimi mierzą się młodzi projektanci. Prace uczestników będą oceniać między innymi Antoine Genin, Dyrektor Designu Wewnętrznego Grupy Renault, Wojciech Sierpowski, organizator wielu konkursów dla rysowników, których laureaci znaleźli pracę w największych koncernach samochodowych, czy Wojtek Sokołowski, doświadczony car designer.

Aby wziąć udział w konkursie należy zaprojektować wnętrze SUV-a Renault klasy wyższej – następnej generacji Koleosa i przesłać swoją pracę do 26 czerwca 2017 roku za pomocą formularza konkursowego dostępnego na stronie http://renaultpassion.pl/2017/konkurs/. Zwycięzcę czeka wizyta w Dyrekcji Designu Renault w Paryżu i możliwość przyjrzenia się, jak pracują projektanci w jednym z największych koncernów samochodowych na świecie. Uroczyste wręczenie nagród w konkursie odbędzie się podczas prestiżowych targów wyposażenia wnętrz Warsaw Home, które będą miały miejsce w dniach 6-8 października br. w PTAK Warsaw Expo.

Zaha Hadid i zakopiańska pamiątka

Zaha Hadid i zakopiańska pamiątka

sun patterns

Katarzyna, Kuba i historia Sun Patterns