Dizajn z bloga

Dizajn z bloga

[g1_lead]

Pasjonaci rzeczy pięknych w sieci mogą dać upust swoim upodobaniom, pisząc o pięknych wnętrzach, ponadczasowych klasykach wzornictwa inspirujących projektach lub po prostu ładnych rzeczach. Przedstawiamy blogi dla spragnionych ładnych rzeczy.

[/g1_lead]

Blogi polskie

Ładne Rzeczy

ladne-rzeczy

W poszukiwaniu pięknych wnętrz można przeszukiwać Pinteresta lub grafiki w przeglądarkach lub zajrzeć na bloga Ładne Rzeczy, pełnego wnętrzarskich inspiracji. Jego twórcy wkładają mnóstwo czasu w odnajdywanie najciekawszych i nietypowych aranżacji, takich jak na przykład czarno-biały pokój niemowlaka czy kuchnia z żółtymi akcentami. Na blogu znaleźć można także sporo inspiracji prezentowych, co przydaje się zwłaszcza w okresie około świątecznym.

Make Home Easier

make-home-easier

Współautorka tego bloga jest Katarzyna Tusk, twórczyni niezwykle popularnego dziennika Make Life Easier. W jego wnętrzarskiej odsłonie Kasia, Beata oraz Asia zabierają czytelników do własnych domów, szukają aranżacyjnych perełek i przy okazji dostarczają sporej dawki wiedzy praktycznej, związanej z urządzaniem wnętrz. Wielu wpisom towarzyszą propozycje konkretnych produktów, z pomocą których można je odtworzyć, wraz z adresami stosownych sklepów.

Palapa

palapa

Wystawy, targi, biennale i konkursy – jeśli chcecie wiedzieć, gdzie znaleźć najlepszych projektantów i którzy z nich są obecnie najbardziej rozchwytywani, Palapa.pl to adres, który warto dodać do ulubionych. Informacje o godnych uwagi wydarzeniach ze świata designu przeplatają się z opisami marek i projektów, które ucieszą każdego estetę.

Kokopelia

kokopelia

Autorka bloga Patrycja pisze o pięknych drobiazgach, wnętrzach i miejscach z francuskiej perspektywy, a konkretnie z Lyonu, w którym mieszka. Z czytelnikami dzieli się trendami, nowinkami z wnętrzarskiego świata, pomysłami na prezenty i inspiracjami. Coś dla siebie znajdą tu między innymi miłośnicy stylu skandynawskiego i IKEI, fani małych wnętrz z wielkim potencjałem i projektów z przymrużeniem oka.

Loving it

lovingit

Formalnie strona ta wciąż jest blogiem, ale na pierwszy rzut oka przypomina portal wnętrzarski pełną gębą. Jej twórczyni Jagoda, wraz z pomocą dwóch współautorek, opisuje piękne wnętrza i radzi, jak odtworzyć je we własnym domu. Na pochwałę zasługuje spójny i przejrzysty design bloga mimo naprawdę ogromnej ilości treści, a także nacisk na pokazywanie wnętrz polskich, aranżowanych z pomocą materiałów dostępnych na lokalnym rynku. Z bloga Jagody dowiecie się między innymi, jak ciekawie zaaranżować sypialnię czy przedpokój, znaleźć miejsce na domowy barek lub stworzyć przepiękną, ścienna galerię.

Blogi anglojęzyczne

Thedsgnblog

thedsgn

Na tym blogu słowo „dizajn” odmienia się przez wszystkie przypadki. Wnętrza, opakowania, grafika, plakat moda i webdesign – o tym wszystkim poczytacie na thedsgnblog.com. Zgodnie z niezwykle szerokim spektrum tematów, strona jest absolutną kopalnią zagranicznych inspiracji, do tego świetnie zaprojektowana i pozwalająca zapoznać się z pracami uznanych, współczesnych projektantów z całego świata w jednym miejscu.

Decordots

decordots

Fan estetyki skandynawskiej może spędzić długie godziny przeglądając ilustracje z bloga. Jego autorka pokazuje piękne zdjęcia własnego domu oraz wnętrz, które ją inspirują, konsekwentnie trzymając się motywu przewodniego. Tutejszy styl skandynawski ma wiele oblicz, od kontrastowych aranżacji operujących bielą i czernią, przez naturalne wnętrza pełne światła po projekty miksujące minimalizm z akcentami retro, rustykalnymi czy industrialnymi.

Mad about the house

mad-about-the-house

Mówiąc o designie nie można zapomnieć o historii i pierwszych projektantach, którzy przykładali równie dużą wagę do funkcji i formy. Ciekawi dziejów wzornictwa powinny regularnie zaglądać do sescji „Design Classics” bloga Mad About The House, na którym doświadczona dziennikarka i pisarka Kate Watson-Smyth przedstawia często nieznane historie dobrze znanych mebli i sprzętów. Równie piękne i inspirujące treści czekają także na stronie główne, a większość wpisów traktuje o konkretnym produkcie lub trendzie, co zdecydowanie ułatwia orientację tym, którzy dopiero zaznajamiają się z designem przez duże D.

kontury. na piątkę

kontury. na piątkę

Najnowszy projekt Robert Majkut Design - Kino Mori Cinema-IMAX - zaprezentowany podczas 10. edycji OKK! design - DOBRE DZIŚ – LEPSZE JUTRO

Najnowszy projekt Robert Majkut Design – Kino Mori Cinema-IMAX – zaprezentowany podczas 10. edycji OKK! design – DOBRE DZIŚ – LEPSZE JUTRO