kontury. na piątkę

kontury. na piątkę

Wrocławskie targi sztuki użytkowej doczekały się małego jubileuszu. Po raz piąty, od premiery w 2014 roku, zagoszczą w stolicy Dolnego Śląska. 26 listopada w zabytkowych przestrzeniach Dworca Świebodzkiego odbędzie się jesienna edycja wydarzenia.

Przestrzeń z designem

Piąta edycja targów, już drugi raz odbędzie się w głównej sali Dworca Świebodzkiego. W budynku z połowy XIX wieku na wystawców i odwiedzających czeka estetyczna przestrzeń, która generuje niepowtarzalny klimat.

Od pierwszych konturów. chcieliśmy, żeby charakter targów dopełniał i wzmacniał przestrzeń, do której zapraszamy twórców sztuki użytkowej. Browar Mieszczański, gdzie początkowo odbywały się targi, oraz Dworzec Świebodzki są interesujące pod kątem architektury, wnętrz i zdecydowanie mają swój urok. Jednak, dopiero w połączeniu z nowoczesnymi i kreatywnymi projektami, które oferują nasi wystawcy, te miejsca zyskiwały nową jakość – opowiada Jakub Kurowski, współorganizator konturów.

kontury-logotyp_tsu

Nowe pomysły

Organizatorzy od samego początku starają się, żeby targi były czymś więcej niż tylko wydarzeniem wystawienniczym. Od pierwszej edycji współpracowali z takimi wrocławskimi instytucjami jak Krzywy Komin, Galeria Dizajn BWA Wrocław, czy Neon Side. Gościli blogerów zajmujących się designem, a także wystawę projektów nagrodzonych na 6. edycji ogólnopolskiego konkursu Mazda Design. W tym roku nowością będzie strefa projektanta, gdzie lokalni projektanci oraz biura projektowe zaprezentują swoje rozwiązania w zakresie kreowania, planowania oraz urządzania wnętrz.

happy-barok

make-my-wonderland

maszyna-kreacji

Sobota na Dworcu Świebodzkim

Tegoroczna edycja konturów. to przede wszystkim 40 wystawców z całej Polski z ofertą mebli, oświetlenia, akcesoriów oraz designu dla dzieci. Na stoiskach będzie można znaleźć również książki, biżuterię, wyroby ze szkła oraz stylowe nakrycia głowy czy wyjątkowej urody rowery.
Na odwiedzających, poza stoiskami wystawców i strefą projektanta, czeka też przestrzeń z jedzeniem i ciepłymi napojami.

Miejsce: Dworzec Świebodzki, plac Orląt Lwowskich 1, Wrocław
Data: 26.11.2016 r., godzina 11-19
Wstęp wolny

Aukcja Design & Loft w Pragalerii - 9 listopada 2016

Aukcja Design & Loft w Pragalerii – 9 listopada 2016

Dizajn z bloga

Dizajn z bloga