Biokominki nie bez powodu cieszą się ogromną popularnością. Ze względu na swoją budowę mogą być instalowane praktycznie w każdym miejscu domu czy mieszkania. A dostępne rodzaje i modele sprawdzą się zarówno, jako drobny dodatek ustawiony na stole, jak i element na stałe włączony do aranżacji wnętrza. Różne sposoby montażu pozwalają stworzyć intrygujące instalacje. Jakie rozwiązanie więc wybrać i jak może wyglądać aranżacja biokominka?
Jak działa kominek na biopaliwo?
Ekologiczny kominek to wygodne i popularne rozwiązanie – wprowadza do mieszkań i domów prawdziwy ogień, nadając uroku i charakteru. Aranżacja biokominka jest prosta i nie wymaga specjalnych warunków – nie potrzeba stałego dostępu do źródła energii ani komina. Kominek jest zasilany paliwem w postaci płynnej lub żelowej, nie produkuje dymu, spalin ani popiołu. Jest to więc idealne, ekologiczne rozwiązanie, które wprowadzi ciepło do wnętrza.
Czy biokominkiem można ogrzać pokój?
Biokominek jest w stanie podnieść temperaturę pomieszczenia o powierzchni 20-30 metrów kwadratowych, nawet o 2-3 stopnie. Wynika to z wielkości biopojemnika oraz stopniem otwarcia przesłony. Duży wpływ na możliwości grzewcze biokominka ma również wentylacja pomieszczenia, która jest w tym przypadku niezbędna.
4 pomysły na aranżację biokominka
Od kominków stołowych po wiszące, narożne czy wolnostojące – różnorodność modeli pozwala na stworzenie niebanalnych aranżacji biokominka. Łatwe w montażu i obsłudze, wprowadzają niepowtarzalny klimat. Jaki biokominek będzie najlepszy?
Biokominek narożny – efektowne rozwiązanie
Stosowany w szczególności w minimalistycznych przestrzeniach, ale spotykany również w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim. Najlepiej prezentuje się we wnętrzach otwartych, optycznie tworzy efekt większego niż w przypadku zwykłej ściennej zabudowy. Biokominek z zabudowanym paleniskiem idealnie wkomponuje się w ścianę oddzielającą jadalnię od salonu – podkreśli symetrię pomieszczenia i na pewno przyciągnie uwagę.
Biokominek wiszący – idealny do małego salonu
Jego największą zaletą jest występowanie w dużych rozmiarach. Aranżacja biokominka wiszącego sprawdzi się w bloku i małym salonie – znakomicie będzie pasował do wnętrza w stylu nowoczesnym, minimalistycznym i industrialnym. Biokominki wiszące najczęściej montuje się na ścianie, ale dostępne są również modele podwieszane na suficie.
Biokominek wolnostojący – dowolność aranżacji
Biokominki wolnostojące występują w różnych rozmiarach i kształtach, z powodzeniem odnajdą się zarówno na stole w salonie, jak i w dowolnym innym pomieszczeniu – sypialni, jadalni, kuchni czy łazience. Niewątpliwie każde miejsce, w którym się pojawią, stanie się bardziej atrakcyjne i charakterne.
Biokominek na taras – wiele możliwości
Aranżacja biokominka możliwa jest również na tarasie. Może on występować w formie pochodni, jako element podwieszony, wbudowany w stolik lub wolnostojący. Szeroki wybór pozwala na dowolną aranżację biokominka i dopasowanie do własnych potrzeb.