Tapeta z motywem cegły – jakie wersje są popularne w aranżacjach wnętrz?

cegła tapeta

W aktualne trendy dotyczące dekoracji ścian idealnie wpisuje się cegła. To mozaika, która zwykle ma postać powtarzających się, symetrycznych prostokątów. Jednak to nie jedyna odsłona tego dekoru. Tapeta w cegły może albo doskonale imitować wyrób z wypalanej gliny, albo być jej kreatywną wariacją. Jakie dekoracje ścienne o takim charakterze są popularne?

Cegła niejedno ma imię i choć jest geometrycznym wzorem, można z niej wykreować rozmaite mozaiki, a nawet obrazy. Dekoracyjna tapeta cegła ożywi dziecięcy pokój i podkreśli jego charakter, jeśli zaprezentuje motyw cegły ciekawie wpisany w zarys kamieniczek. Imitacja naturalnego materiału to z klei tapeta wypukła, która doskonale odwzorowuje naturalny produkt – będzie pomocna w zdobieniu słabych konstrukcyjnie ścian oraz wnętrz retro. Po jakie jeszcze tapety prezentujące motyw cegły sięgać, by modnie udekorować ściany?

Tapeta z czarną lub grafitową cegłą

Jeśli decydujesz się na ciemną tapetę w cegły, udekoruj nią wyłącznie jedną ścianę, by nie przytłoczyć wnętrza. Taka wersja ściennej ozdoby sprawdzi się we wnętrzu minimalistycznym i loftowym, ale pod warunkiem, że ozdabiasz ścianę w przestronnym pomieszczeniu.

tapeta cegła aranżacja

Wzór skutecznie przełamuje monochromatyczność minimalistycznej przestrzeni, np. w salonie lub biurze.

Dekoracyjna tapeta i cegła w białym kolorze

Biały odcień cegły będzie perfekcyjnie rozjaśniał małe pokoje oraz podkreślał wnętrza skandynawskie i nowoczesne. Tapeta w cegłę białą może też dopełniać prowansalskie, angielskie i wiejskie pokoje, choć będzie też odpowiednim dekorem do pokoju urządzonego w nurcie shabby chic. Biała cegła na ścianie wprowadza energię i ożywczy element aranżacji. Motyw w neutralnym, spokojnym odcieniu sprawdzi się na ścianie w sypialni, pokoju dziecięcym i salonie.

Kolorowa cegła na tapecie ściennej

Taka wersja cegły zda egzamin nie tylko w pokoju dziecięcym, ale także wnętrzu monochromatycznym. Jedna ściana ozdobiona kolorowym deseniem przełamie schematyczność dekoracji i wprowadzi do wnętrza odrobinę dynamiki. Wcale nie chodzi tutaj o cegłę w tęczowych kolorach, ale o dekor w 2 lub 3 odcieniach stonowanych, które będą barwą harmonijnie wpisywać się w stylistykę pomieszczenia. Modne są pastele oraz przygaszone odcienie palety barw ziemi – brązów, zieleni, beżów, szarości.

Wtyczka WooCommerce jest wymagana aby shortcode [adace_shop_the_post] został wyświetlony.

 

Matematyczny wymiar cegły na tapecie 

Geometrycznie zaprezentowana cegła może zaskakiwać różnorodnością nowoczesnej mozaiki. Tapeta w cegły prezentuje ukośne wzory w kształcie francuskich chevronów lub też kreatywnie poukładanych figur, które tworzą ciekawy efekt 3D. Nie zawsze jest to prostokąt, ponieważ niekonwencjonalnie zaprezentowana cegła ma często postać kwadratów lub trójkątów i czerpie tylko z formy jej klasyczny, naprzemienny sposób ułożenia. Takie nowoczesne puzzle na ścianie sprawdzą się w futurystycznych, eklektycznych i awangardowych pomieszczeniach, których styl wyraźnie nawiązuje do nowoczesnych aranżacji.

Wtyczka WooCommerce jest wymagana aby shortcode [adace_shop_the_post] został wyświetlony.

 

Warto pamiętać, że tapety w cegły w standardowym kolorze ciepłej pomarańczy nadal są modne. Możesz ozdobić nimi ścianę w tradycyjnym salonie lub kuchni, choć sprawdzą się również w industrialnej przestrzeni.

płytki imitujące marmur

Czym wyróżniają się płytki imitujące marmur?

wnętrze w stylu skandynawskim

Wnętrze w stylu skandynawskim – jak je urządzić?