Akwarele Karoliny Kijak

Akwarele Karoliny Kijak

[g1_lead]

Artystka maluje głównie ptaki. Uwielbia je odkąd pamięta. Wychowywała się na wsi, gdzie otaczały ją stawy, łąki i las. W dużym stopniu właśnie ten krajobraz i obcowanie z nim uwrażliwiło ją na przyrodę. Ptaki są dla niej nieskończonym źródłem inspiracji, fascynuje ją ich różnorodny charakter i kolorystyka. Faworytem Karoliny okazał się zimorodek, o którym powstała cała seria prac.

[/g1_lead]

,,Prawie wszystkie moje prace są inspirowane przez naturę i przyrodę, mieszkańcy lasów i łąk odkąd pamiętam były moją pasją. Uwielbiałam obserwować w szczególności ptaki i w pewnym momencie rozwinęłam w sobie chęć ilustrowania ich za pomocą akwareli. Jestem absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej i na co dzień pracuję w zawodzie jednak wolne chwile poświęcam studiowaniu i ilustrowaniu przyrody. Tworzę we Wrocławiu, w Polsce’’.
Pod koniec lipca malarka wzięła udział w zbiorowej wystawie WORKS ON PAPER, która odbyła się w Londynie. Wraz z innymi artystami zaprezentowała to, co u nas najlepsze. Do brytyjskiej stolicy poleciały między innymi żurawie, czaple i kruk.

mock up poster frame on vintage chest of drawers, interior

3D rendering of frame, hipster concept

white mock up frame, hipster background, 3d rendering

Akwarele Karoliny Kijak

http://www.karolinakijak.com

https://www.facebook.com/kijakwatercolors/

Eko-sny z Plantule Pillows

Eko-sny z Plantule Pillows

Grynasz Studio – polski design w Tokio

Grynasz Studio – polski design w Tokio