Przepis na projekt opakowania według Agencji Brandingowej Tango

Przepis na projekt opakowania według Agencji Brandingowej Tango

W dzisiejszych czasach żyjemy szybciej, intensywniej, chcemy kupować intuicyjnie, ponieważ nie mamy czasu na długie zakupy. W związku z tym oczekujemy skutecznej komunikacji marki i inteligentnych rozwiązań ułatwiających podjęcie decyzji na co dzień. Dlatego w Agencji Brandingowej Tango staramy się patrzeć dalekowzrocznie oraz wyprzedzać trendy.

Opakowaniami dla marek polskich i zagranicznych, zajmujemy się już prawie 28 lata. Byliśmy uczestnikami rodzącego się rynku brandingowego i zmian, jakie w nim zachodziły. Dlatego, znając specyfikę branży, stawiamy przed sobą coraz to trudniejsze zadania.

Czym zajmujemy się w Agencji Tango na co dzień?

 

Od 25 lat tworzymy nowe marki i odświeżamy już istniejące. Analizujemy rynek oraz konkurencję, tworzymy spójny wizerunek marki, jej identyfikację wizualną, naming, a także strategię marketingową. Projektujemy opakowania, wykonujemy prototypy, zajmujemy się produkcją i logistyką. O powierzony nam projekt dbamy kompleksowo. Z roku na rok poszerzamy swoje kompetencje, by zadbać o każdy aspekt wieloetapowego procesu projektowego.

Na co dzień, nasi projektanci na bazie wytycznych od strategów tworzą wizualizację marki, której częścią są opakowania. Bardzo przydatne w tej pracy jest nie tylko wrażliwość estetyczna, umiejętności projektowe, ale także specjalistyczna wiedza dotycząca komunikacji marki. Należy pamiętać, że projektowanie opakowań to złożony proces, w którym uczestniczy jednocześnie wielu specjalistów: strategów, konstruktorów opakowań, grafików, fotografów, rysowników oraz specjalistów DTP. Ich modelem pracy jest ciągły dialog, ścieranie się poglądów – im więcej kłótni i dyskusji, tym lepszy efekt końcowy. Nasze kreacje muszą oddawać założenia briefu, a jednocześnie prezentować punkt widzenia kilku designerów, by klient otrzymał spektrum rozwiązań na zadany temat. Tak łatwiej jest dyskutować i wspólnie wybrać najlepszą drogę.

Istotne aspekty w projektowaniu opakowań

Zadaniem opakowania nie jest tylko ochrona zawartości czy estetyczny wygląd, ale również forma komunikacji marki z konsumentem i wpływanie na jego zachowanie. To właśnie z opakowaniem, w pierwszej linii, spotykamy się na półce sklepowej. Tutaj liczy się jasny, wyraźny przekaz oraz nietuzinkowe rozwiązania. Kupujemy, przecież nie tylko oczami, ale i dotykiem. Dlatego tak ważna jest oryginalna forma opakowania. Nabiera to szczególnego znaczenia, gdy marka nie dysponuje na wejściu dużym budżetem reklamowym. Atrakcyjny design przyciąga nasz wzrok, skłania do sięgnięcia po produkt, informuje o jego atutach i przewagach, ale również, co bardzo ważne – wzbudza emocje. Dzisiejsze trendy są odpowiedzią na głęboką potrzebę emocjonalną. Dawniej design opakowania miał jedynie funkcje informacyjną, natomiast teraz musi opowiadać historię, sprzedawać emocje oraz ułatwiać codzienne życie konsumentów.

Innowacyjność w projektowaniu opakowań

Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat obserwujemy dynamiczny rozwój na rynku projektowania opakowań. Dzieje się tak, w związku z rozwojem nowych technologii, umożliwiających produkcję przy zastosowaniu innowacyjnych materiałów oraz niestandardowym formom, dzięki którym produkt staje się atrakcyjniejszy dla klienta. Coraz popularniejsze jest konstruowanie opakowań aktywnych, inteligentnych, z nanocząsteczkami, a także biodegradowalnych. Ogromny nacisk kładzie się na jego użyteczność, wielozadaniowość, bezpieczeństwo żywności i zminimalizowanie jego wpływu na środowisko.

Coraz częściej kupujemy również przez internet, dlatego obecne opakowania powinny być dostosowane do nowych mediów. Obserwując obecny rozwój urządzeń mobilnych i aplikacji można przypuszczać, że niedługo opakowania będą się z nami komunikowały, dostosowywały do konkretnego odbiorcy, np. jego nastroju lub przyzwyczajeń. Dobrym przykładem takiej innowacji są tutaj opakowania inteligentne. Ich rolą jest monitorowanie środowiska wewnątrz oraz na zewnątrz poprzez wskaźniki informujące o stanie żywności, a co za tym idzie, dostosowanie go do indywidualnych potrzeb konsumentów. Wskazują, kiedy żywność jest przechowywana w nieodpowiedniej temperaturze lub gdy uległa zepsuciu.

Takie rozwiązania to naturalny efekt zmieniającego się trybu życia, postępu technicznego oraz rosnącej świadomości zakupowej konsumentów. Jest to prawdziwe wyzwanie dla producentów oraz agencji brandingowych.

Więcej informacji o Agencji Brandingowej Tango znajdziecie tutaj – https://tango-reklama.com.pl/.

Klinika medycyny estetycznej Murano - definicja idealnego ciała

Klinika medycyny estetycznej Murano – definicja idealnego ciała

Żyrafy, misie i króliki nietypowe stoisko Qeeboo na targach Warsaw Home

Żyrafy, misie i króliki nietypowe stoisko Qeeboo na targach Warsaw Home