Wernisaż wystawy Kids Design Space

Wernisaż wystawy Kids Design Space

Już 11 grudnia w Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin o 18:00, odbędzie się wernisaż wystawy interaktywnej, podsumowujący pracę jaką wykonały dzieci wspólnie z polskimi projektantami, w ramach „Kids Design Space – dzieci projektują przestrzeń”, które odbywały się w Krzywym Kominie od czerwca do grudnia

kidsdesignspace_plakat

27 czerwca odbyły się pierwsze warsztaty z dziećmi w Krzywym Kominie pod hasłem NOM – Niezidentyfikowany Obiekt Miejski. Półroczne warsztaty, organizowane we współpracy z Fundacją Open Mind, w wakacje odbywały się kilka razy w tygodniu, a po rozpoczęciu roku szkolnego, tylko w soboty. Każdy z nich miał swój motyw przewodni i każdy dotyczył innej dziedziny, którą poznawały dzieci na warsztatach. Od czerwca do końca sierpnia odbywały się zajęcia, na których projektanci przekazywali dzieciom DOŚWIADCZENIE. Ostatnia sobota sierpnia była rozpoczęciem zajęć, których motywem przewodnim było KREOWANIE. Kreowanie trwało do 14 listopada. Październik był miesiącem, w którym zajęcia znów odbywały się w tygodniu, ale po południu. Dzieci po powrocie ze szkół i przedszkoli, mogły zająć się REALIZACJĄ.

Każde zajęcia prowadzili wybitni polscy projektanci, z różnych dziedzin designu. Od ceramiki, przez malarstwo aż po projektowanie lampy. Warsztaty najczęściej odbywały się w CRZ Krzywy Komin, ale niektóre przenoszono do galerii, bibliotek, specjalistycznych pracowni lub do infopunktu BARBARA, gdzie dzieci mogły w pełni rozwijać nabywane umiejętności.

Wśród prowadzących znaleźli się tacy projektanci i studia projektowe jak: Mariusz Gorzelak, Oskar Zięta, Barbara Śniegula, Joanna Rusin i Anna Lehmann, Razy2, PORT, Wydział Architektury PWr – Anna Bać, Piotr Michalski, Robert Pludra, Paper Heroes, Ola Mirecka, MALAFOR, Kubasek Studio, Pracownia Jasiewicz, Izabela Bołoz, BASK.

Tą wystawą organizatorzy chcieli udowodnić, że design jest przyjazny i nie należy się go bać, ponieważ to hasło budzi grozę nawet u dorosłych, zwłaszcza tych nieco starszej daty. Podczas wystawy będzie można dotknąć wykonanych przedmiotów i sprawdzić do czego służą, wystawa jest przecież interaktywna.

Opiekę kuratorską nad wydarzeniem objęło Studio Izabela Boloz.

Wernisaż odbędzie się 11 grudnia o godzinie 18:00 a wystawę bezpłatnie będzie można oglądać aż do 23 stycznia w CRZ Krzywy Komin przy ul. Dubois 33-35a we Wrocławiu.

Zapraszamy!

http://kidsdesignspace.pl/

Błonie upamiętniają Dywizjon 302

Błonie upamiętniają Dywizjon 302

Historia długopisu Zenith 7

Historia długopisu Zenith 7