Urządzamy mieszkanie studenckie. 4 ​strefy, o których warto pamiętać

mieszkanie studenckie

Aranżacja mieszkania dla studenta to spore wyzwanie. Wnętrze powinno być dopasowane do potrzeb kontynuującego naukę młodego człowieka i wychodzić naprzeciw jego oczekiwaniom. O czym pamiętać aranżując przestrzeń dla studenta? Oto 5 kluczowych stref, które należy zaplanować.

1. Strefa nauki

Studia nierozerwalnie związane są z nauką. Sesje egzaminacyjne i kolokwia skutecznie wypełniają wolny czas studentów. Warto zadbać o to, by w mieszkaniu znalazła się wygodna i funkcjonalne strefa, w której przeglądanie książek i notatek będzie komfortowe.

Niezbędnym elementem jest biurko. W tej roli dobrze sprawdzi się model Darin z wysuwanym blatem, skrywającym wiele miejsca do przechowywania oraz funkcjonalnym oświetleniem LED.

Zobacz biurko Darin

W mieszkaniu studentki warto postawić na biurko, które może pełnić jednocześnie rolę toaletki. Doskonałym przykładem takiego mebla jest biurko Jasmin z wysuwanymi blatami i dwoma szufladami na drobiazgi.
Na co dzień nie zajmie wiele miejsca, a po wysunięciu blatu zamieni się w funkcjonalne miejsce pracy. Studenci, którzy lubią oryginalne rozwiązania mogą postawić na biurko Bante. Zamiast tradycyjnych nóżek posiada ukośną drabinkę opartą o ścianę. Prezentuje się bardzo efektownie, nie tracąc przy tym na swojej funkcjonalności.

Zobacz biurko Bante

Zobacz biurko Jasmin

2. Strefa relaksu i snu

Odpoczynek jest ważny, dlatego w mieszkaniu studenta powinno znaleźć się miejsce na meble i dodatki, które będą mu sprzyjać. Podstawą jest wygodne łóżko lub sofa. W małym mieszkaniu lepiej postawić na sofę z funkcją snu, jak model Street IV czy Mona. W ciągu dnia posłuży jako miejsce do relaksu i nie zajmie wiele miejsca, a po rozłożeniu przemieni się w komfortową przestrzeń snu.

Zobacz Sofę Street IV

Zobacz Sofę Street IV

Zobacz sofę Mona

Zobacz sofę Mona

Jeśli przestrzeń na to pozwala zamiast sofy warto postawić na wygodne łóżko. Dobrze sprawdzą się modele tapicerowane z wygodnym zagłówkiem, o który można się oprzeć podczas wieczornej lektury. Dzięki możliwości doboru stelaża i materaca można dopasować je do indywidualnych preferencji użytkownika. Sprytnym rozwiązaniem ​jest również zakup ​tapczanu, takiego jak Rico czy Landen. Wyposażone w pojemniki na pościel tworzą dodatkową przestrzeń do przechowywania.

3. Strefa przechowywania

W mieszkaniu studenckim powinno znaleźć się miejsce na wszystko – ubrania, buty, ręczniki, książki, przybory kuchenne i osobiste drobiazgi. Przydadzą się więc pakowne regały, w których efektownie wyeksponujemy dekoracje i książki, przy okazji zapewniając sobie do nich wygodny dostęp. ​Nowoczesny regał ​Tetrix można stawiać zarówno w pionie, jak ​i w poziomie, dzięki czemu łatwiej dopasować ​go do urządzanej przestrzeni.

Zobacz regał Tetrix

Zobacz kolekcję Weston

Osobiste drobiazgi i bieliznę będzie można ukryć w pojemnej komodzie Weston z podręcznymi szufladami i szafkami. Z kolei miejsce na ubrania znajdziemy w pakownej szafie Flex.
Mebel można dopasować do własnych potrzeb. Korzystając z konfiguratora szaf on-line możemy zaprojektować własną wersję idealnej szafy – jej kolorystykę, styl frontów, a nawet wyposażenie wewnętrzne.

Zobacz system szaf Flex

Zobacz system szaf Flex

4. Strefa spożywania i przygotowywania posiłków

Studenckie życie to nie tylko wyjścia na miasto czy do restauracji. Warto zadbać o odpowiednią przestrzeń do spożywania posiłków, żeby śniadanie nie zawsze było jedzone na kanapie. Niewielki okrągły stolik Rolesław II pozwoli wygodnie zjeść posiłek i wypić kawę, a w razie potrzeby posłuży jako baza do planszówek czy przestrzeń nauki. Dzięki funkcji rozkładania blatu może pomieścić paczkę znajomych czy rodzinę, która wpadła z wizytą.

Zobacz krzesła Ikka.

Zobacz krzesła Ikka.

Planując aranżację kuchni warto postawić na ekonomicznie kuchnie Junona Line. Meble dostępne ​są w postaci funkcjonalnych zestawów, które można rozbudowywać o dodatkowe szafki, dopasowując do ​wielkości wnętrza i potrzeb użytkownika.
Paprocki Brzozowski

Paprocki Brzozowski na nowo definiują okna

fronty kuchenne

Kuchenne fronty meblowe – czym się kierować przy ich wyborze?