Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Opublikowano w:

Projekt: Holi – AGNIESZKA CIESZANOWSKA I ANNA JURGIELEWICZ [wystawa pokonkursowa 13. edycji make me!]

Projektant/Designer: AGNIESZKA CIESZANOWSKA I ANNA JURGIELEWICZ
Projekt/Project: Holi / Holi
Kraj/Country: Polska / PolandStrona www PL: www.behance.net/happyendstudio

Projektantki:

Jesteśmy duetem działającym w różnych obszarach projektowania. Obecnie realizujemy dyplomy licencjackie na Wydziale Wzornictwa, na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Warsztat na uczelni to nasz drugi dom, ponieważ po prostu kochamy projektować! Interesują nas zagadnienia takie jak związek tradycji z lokalnością, badania materiałowe, zrównoważony rozwój i projektowanie społeczne. Chcemy aby każdy użytkownik miał możliwość zbudowania osobistej więzi z zaprojektowanymi przez nas przedmiotami. Nasze projekty są pokazywane na wystawach poświęconych sztuce i designowi oraz nagradzane w konkursach krajowych i międzynarodowych: Młodzi na Start – Elle decoration podczas Gdynia Design Days 2018; ECO Make: Blue Drop 2018; Kruhy na vode 2018 – wystawy w Bratysławie, Budapeszcie, Košicach i Warszawie; Siemens Future Living Award 2019.

Opis projektu: Efekty świetlne i mieszanie kolorów są wynikiem pokrycia dichromatyczego umieszczonego w walcach pod różnymi kątami (równolegle do podłoża i pod kątem 30 stopni).

Projekt: Holi – AGNIESZKA CIESZANOWSKA I ANNA JURGIELEWICZ [make me! 2019]

W Holi kolory uaktywniają się w kontakcie ze światłem – bez tego czynnika wazony wydają się być przeźroczystymi, cylindrycznymi formami. Promienie słoneczne sprawiają, że różnobarwna powierzchnia tworzy kolorowe cienie na podłożu, natomiast woda wlana do wazonów mieni się. Zmieniając kąt padania światła lub punkt widzenia zauważamy nowe połączenia barwne, które przechodzą z podstawowych w pochodne. Minimalistyczne w formie a jednocześnie magiczne w połączeniu ze światłem wazony tworzą abstrakcyjny krajobraz kolorów. Chcemy przenieść możliwe do dostrzeżenia w naturze zjawiska na przedmioty domowego użytku. Holi pozwalają na wytworzenie nowej, wrażliwej relacji między użytkownikiem a produktem.

Czytaj też:   Mocne otwarcie sezonu aukcyjnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.