Past Present Print – jak drukować ekologicznie?

ekologiczny druk

Co to znaczy drukować ekologicznie? Czy ekologiczne rozwiązania muszą być kosztowne? Te i inne zagadnienia poruszone zostały w publikacji Past Present Print Leny Mitkowej. 

Past Present Print skierowany jest do projektantów grafiki użytkowej oraz ich klientów. To pierwszy krok do tego, by porozmawiać o zrównoważonej produkcji oraz świadomości w druku. Poradnik powstał z zacięcia graniczącego z desperacją. Temat ekologii, mimo tego, że jest teraz bardzo aktualny, obciążony jest mitami i niedopowiedzeniami. Past Present Print ma być krokiem w kierunku transparentnej komunikacji. Jego celem jest pokazanie rozwiązań i mechanizmów, które pozwolą na świadome, zrównoważone drukowanie. Bez komplikacji i wielkich, radykalnych zmian w organizacji.

Materiał uzupełniony jest o projekt oznakowań dla produkcji papierowych. 

Publikacja Past Present Print dostępna jest w języku polskim i angielskim na stronie www.przedruk.org.

Bezpośredni link do publikacji: https://przedruk.org/report-pl.pdf

Projekt Past Present Print objęty jest patronatem Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej.

 

 

O autorce:

Lena Mitkowa – strateżka i facylitatotka. Od 2009 współprowadzi Leniva Studio, specjalizujące się w połączeniu komunikacji i projektowania graficznego. Członkini zarządu Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. W STGU koncentruje się na komunikacji procesu projektowego, w tym organizacją dużych procesów brandingowych w instytucjach.

 

Tamara Łempicka, Zofia Stryjeńska, Waldemar Świerzy, Maja Berezowska: przegląd oferty aukcyjnej

Tamara Łempicka, Zofia Stryjeńska, Waldemar Świerzy, Maja Berezowska: przegląd oferty aukcyjnej

oskar zieta skate

Oskar Zięta: dekada przekraczania granic