Tamara Łempicka, Zofia Stryjeńska, Waldemar Świerzy, Maja Berezowska: przegląd oferty aukcyjnej

Tamara Łempicka, Zofia Stryjeńska, Waldemar Świerzy, Maja Berezowska: przegląd oferty aukcyjnej

7 października zapraszamy na Aukcję Kolekcji – Między salonem a gabinetem Kolekcjonera, w której weźmie udział 136 pozycji. W ofercie aukcji znajduje się nie tylko malarstwo i grafika, ale również ceramika, sztuka użytkowa i tkaniny.

Klasycznym wyborem będzie piękna karafka w stylu art deco, o eleganckiej i stylowej formie. Poszukujących bardziej oryginalnych rozwiązań zainteresuje zestaw 4 kufli, zestaw 5 kieliszków stylowych lub pięknie zdobiony zestaw naczyń.  Polecamy zwrócić uwagę na prace Tomasza Kazikowskiego, Zdzisława Gasperowicza i Katarzyny Pacanowskiej. W aukcji wezmą udział także m.in. unikatowe ilustracje autorstwa Antoniego Uniechowskiego. Ceny wywoławcze wynoszą od 50 do 500 zł. 

Kolejny dzień odbędzie się pod znakiem sztuki współczesnej. W V Aukcji Agra Art NOVA weźmie udział 57 obrazów autorstwa młodych artystów. Wśród nich są prace m.in. Wiolety Rzążewskiej, Szymona Poloczka, Mariusza Lewandowskiego i Anny Tomickiej. Ponadto w aukcji weźmie udział rzeźba z aluminium patynowanego o tytule Szata wykonana przez Sylwię Caban. Ceny wywoławcze 58 pozycji wynoszą od 800 do 1500 zł. 

W sobotę, 10 października odbędą się dwie aukcje. Pierwszą z nich będzie Aukcja Prac na Papierze, w której wezmą udział prace znakomitych, polskich malarzy. W ofercie aukcji znajduje się m.in. serigrafia barwna Printemps autorstwa Tamary Łempickiej. Oprócz tego będzie można wylicytować prace m.in. Wojciecha i Juliusza Kossaków, Mojżesza Kislinga, Mariana Mokwy i Anny Rajeckiej. Warto zwrócić uwagę na portrety Antoniego Suchanka, pejzaże Henryka Epsteina i rysunki Stefana Szmaja. Ceny wywoławcze 123 pozycji wynoszą od 150 do 110000 zł. 

Tamara Łempicka
Tamara Łempicka

W tym dniu odbędzie się również 196 Aukcja. Podobnie jak w aukcji wyżej w ofercie znajduje się mnóstwo wspaniałych prac autorstwa najlepszych polskich artystów. Bogata oferta aukcji obejmuje 430 pozycji w cenach wywoławczych od 1 do 55000 zł. Niezwykle ciekawą pozycją są fajansowe kafelki ze scenami biblijnymi pochodzące z XVII/XVIII w., z Holandii. Polecamy także zwrócić uwagę na pochodzący z 1923 roku Zestaw toaletowy, z Anglii, Birmingham; kilka sztuk akwarel Mai Berezowskiej oraz grafikę Zofii Stryjeńskiej. Pierwszą pozycją jest interesujący, znany w trzech wersjach  obraz, Studium do „Koncertu Chopina u księcia Antoniego Radziwiłła w 1829 r.” autorstwa Henryka Siemiradzkiego. 

Tamara Łempicka, Zofia Stryjeńska, Waldemar Świerzy, Maja Berezowska: przegląd oferty aukcyjnej

 

Tydzień zakończy niedzielna Aukcja Prac na Papierze, w której wezmą udział 44 obiekty. Ceny wywoławcze wynoszą od 200 do 4500 zł. W aukcji będzie można wylicytować m.in. fotografię Moje miasto autorstwa laureata kilkudziesięciu konkursów fotograficznych Andrzeja Tanewskiego, inkografie Hanny Bakuły oraz Waldemara Świerzego, pastel Józefa Wilkonia oraz obraz Beaty Rzepińskiej – Semmerling.  Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi pozycjami dostępnymi na aukcjach w tym tygodniu na naszej stronie internetowej https://onebid.pl/pl .

festiwal designu

Festiwal designu Desa Design Days już 3 października

ekologiczny druk

Past Present Print – jak drukować ekologicznie?