Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Opublikowano w:

Narodowe Forum Muzyki

NFM to kolejny futurystyczny projekt na architektonicznej mapie Wrocławia, który łączy w sobie kompleks sal koncertowych. Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego to również nazwa kulturalnej instytucji, która powstała w maju 2014 roku z połączenia Filharmonii Wrocławskiej i Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans. Narodowe Forum Muzyki łączy w sobie zarówno miejsce, gdzie można brać udział w wydarzeniach kulturalnych z instytucją rozwijającą wiedzę i świadomość kulturalną wśród mieszkańców miasta

Co dzieje się w Narodowym Forum Muzyki?

NFM to miejsce, gdzie swoją działalność prowadzi aż 11 zespołów instrumentalnych i wokalnych, z których większość została utworzona i prężnia rozwija się dzięki powstaniu Narodowego Forum Muzyki. Między innymi Orkiestra Symfoniczna NFM, Orkiestra Kameralna NFM Leopoldinum, NFM Ensemble, Chór NFM i wiele innych.

Powstanie Narodowego Forum Muzyki zdeterminowało również start wielu wydarzeń kulturalnych, które nie mogłyby mieć miejsca bez takiej działalności. Charakteryzują się one ciekawą, nowatorską formułą i wprowadzeniem świeżości w kulturalne życie Wrocławia. To między innymi międzynarodowe wydarzenia, takie jak Wratislavia Cantans, Festiwal Noworoczny NFM, Jazztopad, Musica Polonica Nova, Leo Festiwal, Singing Europe, Musica Electronica Nova, Forum Musicum czy Akademia Muzyki Dawnej.

Niemal codziennie w gmachu Narodowego Forum Muzyki odbywają się koncerty, warsztaty dla dzieci, istnieje również możliwość zwiedzania budynku.

Narodowe Forum Muzyki dla dzieci

W ramach działania kulturalnego i propagowania obcowania z kulturą już od najmłodszych lat Narodowe Forum Muzyki prowadzi zajęcia dla dzieci, w trakcie których mogą one dowiedzieć się, jak uczestniczyć w kulturze oraz jak rozwijać się artystycznie. Zajęcia edukacyjne mają również pomóc dzieciom w rozwoju kompetencji językowych, intelektualnych i społecznych.

Instytucja proponuje również inne zajęcia rozwijające kulturalnie dla dzieci – to między innymi Akademia Chóralna, w skład której wchodzą aż trzy grupy chóralne: „Śpiewający Wrocław”, „Śpiewająca Polska” i Polski Narodowy Chór Młodzieżowy. Edukacja działa również w odwrotną stronę. Najmłodsi mają możliwość uczestnictwa w Filharmonii dla Młodych, w ramach której odbywają się koncerty przygotowane w oparciu o podstawę programową, są więc uzupełnieniem programu szkolnej edukacji muzycznej. Repertuar jest dobierany specjalnie pod najmłodszych, tak żeby mogli oni poznawać w przyjemny dla siebie sposób nie tylko instrumenty, gatunki czy muzykę różnych kultur, ale również nazwiska wybitnych kompozytorów.

Czytaj też:   Votum Aleksa w Tarnowie nad Wisłą

NFM dla rodziców

W ramach Narodowego Forum Muzyki działa również projekt dla rodziców zarówno tych, którzy już mają dzieci, a także dla tych przyszłych. W „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato” prowadzone są zajęcia nauki śpiewu dla rodziców, którzy uczą się kołysanek, dziecięcych piosenek i tego, jak ważny jest śpiew w prawidłowym rozwoju dziecka. Dzięki projektowi dzieci obcują z kulturą już od pierwszego dnia po przyjściu na świat.

Autor artykułu
Do Narodowego Forum Muzyki zaprasza firma Golden Apartments, specjalizującą się w wynajmie apartamentów w centrum Wrocławia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.