Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Opublikowano w:

Mleko Living: prosta kolekcja

Kto? Mleko Living: Katarzyna Gołuszka i Michał Załuski
Co? Kolekcja przedmiotów z ceramiki
Gdzie? Kraków, Polska
Kiedy? Wykonane:  Maj 2017, Dostępne w sprzedaży: Czerwiec 2017
Dlaczego? Dla prostszej i bardziej satysfakcjonującej codzienności
Jak? Stworzone w rodzinnej fabryce kamionki na Śląsku

Kolekcja ceramiki Canvas

Canvas to kolekcja przedmiotów codziennego użytku, które mają stanowić tło dla naszych aktywności.
Obiekty wnoszą spokój i harmonię do naszego życia. Przypominają o tym, że to my nadajemy wartość i znaczenie przedmiotom, a nie one nam.


Motywem przewodnim kolekcji są proste formy oraz piękno materiału wyeksponowane przez zastosowanie transparentnego szkliwa. Przedmioty wykonywane są ręcznie z ceramiki kamionkowej w rodzinnym zakładzie ceramicznym na Śląśku.

Informacja o projektantach
Mleko Living jest pracownią projektową, która tworzy proste przedmioty codziennego użytku we współpracy z lokalnymi rzemieślnikami. Mleko Living zostało utworzone w 2017 roku przez Katarzynę Gołuszkę i Michała Załuskiego w Krakowie. Swoje duże zainteresowanie estetyką i funkcjonalnością ludzkiego otoczenia rozwinęli podczas studiów architektonicznych na kilku europejskich uczelniach.

Nasza filozofia
Mleko to prosty produkt codziennego użytku. Życie codzienne i dom to główne tematy projektów Mleko Living.
Naszą receptą na prostsze i bardziej świadome życie jest posiadanie mniejszej ilości rzeczy i staranne wybieranie tych, których naprawdę potrzebujemy. Wybierając jakość przed ilością i to co niezbędne przed tym co przesadne czynimy nasze domy miejscami pełnymi harmonii i spokoju.
Wykształcenie architektoniczne czyni nas wrażliwymi na spójność formy i funkcji. Cenimy znajome kształty, naturalne materiały i umiarkowanie. Dążymy do tego co intuicyjne w użyciu i kojące dla oka. Współpracujemy z doświadczonymi rzemieślnikami, by dostarczać wysokiej jakości, długowieczne dobra do domu.

Czytaj też:   Japońskie akwarium, laleczki kokeshi oraz mural czyli projekt warszawskiej restauracji sushi

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.