MIST – sofa systemowa zaprojektowana przez pracownię Oyste

MIST - sofa systemowa zaprojektowana przez pracownię Oyste

MIST, sofa systemowa zaprojektowana przez pracownię Oyster dla Bizzarto z myślą o poprawie stanu wewnętrznego, osoby starającej się uciec od wciąż zagęszczającego się środowiska miejskiego.

2018:
Sofa modułowa / Modular indoor sofas
Producent / Producer: BIZZARTO
Zespół projektowy / Project team: Wojciech Barański, Tadek Rzewuski
Fotografia / Photo: Bartek Buśko

Natura działa na zmysły leczniczo, kumuluje pozytywną dawkę bodźców, które powinny nam towarzyszyć każdego dnia. Podświadomie wyczuwamy niekorzystny wpływ hałasu, życia w biegu, pulsujących jaskrawych świateł oraz nienaturalnego doświadczenia bliskości ze sztucznymi, zimnymi, ostrymi materiałami. Nachalność bodźców, których doświadczamy, przyczynia się do znacznego obniżenia poziomu zadowolenia oraz wzmożonego stresu, który w zasadzie jest wynikiem braku równowagi psychicznej i fizycznej. Nasze otoczenie ma na to wpływ. Nieświadomie ludzka percepcja skupia się na detalach. Skutkuje to powstaniem danego odczucia, które różni się w zależności od podłoża jakiego zaznajemy. Zależności, z którymi mamy do czynienia w czasie obcowania z naturą, pozwalają nam się wyciszyć oraz zrelaksować.

MIST - sofa systemowa zaprojektowana przez pracownię Oyste MIST - sofa systemowa zaprojektowana przez pracownię Oyste MIST - sofa systemowa zaprojektowana przez pracownię Oyste MIST - sofa systemowa zaprojektowana przez pracownię Oyste MIST - sofa systemowa zaprojektowana przez pracownię Oyste MIST - sofa systemowa zaprojektowana przez pracownię Oyste MIST - sofa systemowa zaprojektowana przez pracownię Oyste

Wewnętrzna tęsknota za tym co dobre, naturalne, komfortowe przyczyniła się do powstania systemu modułowego MIST. Inspiracją były drobne cząsteczki wody w powietrzu – subtelnie, orzeźwiająco unoszą się nad powierzchnią ziemi. Przenikające się naturalnie formy flory. Minerały i skały pomimo odmiennej struktury współgrają z miękkimi obłymi kształtami mchu. Współżyjący ze sobą ekosystem stał się impulsem do stworzenia spójnego języka form. Projekt opracowany przez poznańską pracownię Oyster – obłościami zachęca do rozluźniającej interakcji. Zaprasza eliptycznością, spokojem. Las zaintrygował nas do stworzenia systemu, krągłe elementy tworzą jednoosobowy szezlong oraz dają możliwość stworzenia wieloosobowego układu. Konsekwencja projektowa definiuje również zagłówki oraz oparcia.

Nieprzypadkowo w promocyjnym modelu wykorzystano różne odcienie zgaszonej zieleni na poszczególnych elementach, metodyczność ponownie zwraca uwagę na grę barw w naturalnym ekosystemie. Ciekawy element stanowi dedykowane oświetlenie, którego kształt nawiązuje do organicznej formy grzyba. Nie zabrakło również dopełniającego modułu, który stanowi wnękę na książki oraz posiada wbudowaną ładowarkę indukcyjną. Całość stanowi dopracowaną rzeźbiarską bryłę, która może zaistnieć w przestronnym, centralnym punkcie przestrzeni, ze względu na opracowanie mebla tak aby, był atrakcyjny z każdej strony.  

 

materac z ikea

Jak wybrać odpowiedni materac z Ikea?

wanna przyścienna

Wanna przyścienna czy wanna wolnostojąca? Najważniejsze różnice