w

Grzejnik dekoracyjny – jak dobrać do wnętrza?

Grzejnik dekoracyjny
Grzejnik dekoracyjny

Grzejniki to podstawowe źródło ciepła w domach i mieszkaniach. Muszą więc spełniać skutecznie swoją funkcję, jednak niemniej ważne są ich walory estetyczne. Powoli rezygnuje się z klasycznych rozwiązań na rzecz ozdobnych i oryginalnych produktów, które są w stanie całkowicie odmienić wygląd łazienki, salonu, przedpokoju czy innych pomieszczeń.

Grzejniki dekoracyjne to rozwiązania wyjątkowe, którego projekt odbiega od klasycznych kaloryferów. Bez trudu można dostosować ich kształt, kolor, rodzaj wykończenia, czy też funkcje pod swoje indywidualne preferencje. Tego rodzaju elementy wykończenia wnętrz stają się coraz popularniejsze, nie tylko w nowym budownictwie.

Przeprowadzając remont, można wymienić stare kaloryfery, które często obniżają estetykę wnętrza, na innowacyjne i niebanalne modele, stanowiące nawet główną ozdobę pomieszczenia. Modele te charakteryzują się nie tylko doskonałym stylem, ale też wysoką wydajnością i niezawodnością. Ich zalety rekompensują nieco wyższy koszt zakupu grzejników dekoracyjnych.

Na co zawrócić uwagę, wybierając grzejnik dekoracyjny?

Oferta ozdobnych źródeł ciepła jest szeroka, a żeby znaleźć najlepsze rozwiązanie, należy przyjrzeć się paru ważnym kwestiom.

1. Moc grzewcza

Dobrze dobrana moc grzewcza stanowi gwarancję sukcesu i zadowolenia. Najczęściej idzie ona w parze z designem, a więc można zakupić efektowny grzejnik, który przy tym skutecznie podniesie temperaturę wnętrza. Jeśli aktualnie trwa budowa domu, wówczas wszelkie niezbędne informacje można zaczerpnąć z projektu instalacji centralnego ogrzewania. Na potrzebną moc grzejnika wpływa wiele aspektów, takich jak: izolacja ścian, ilość i wielkość okien, źródło ogrzewania, rodzaj domu (parterowy czy z poddaszem).

2. Materiał wykonania

Grzejniki dekoracyjne produkowane są ze stali, żeliwa albo aluminium. Najczęściej wybierane są jednak grzejniki stalowe, ponieważ są dostępne w wielu rozmiarach, jak i finezyjnych kształtach. Ciekawą propozycją jest na przykład elegancki i niebywale stylowy grzejnik Eten, który doskonale odnajdzie się w luksusowym oraz nowoczesnym wnętrzu.

3. Rodzaj wykończenia

Grzejnik dekoracyjny do łazienki, salonu czy innych wnętrz może mieć też różne wykończenie. Klasyką jest oczywiście model śnieżnobiały, jednak na tym wybór się nie kończy. Wybierać można spośród produktów malowanych proszkowo na różne kolory, chromowanych matowo, chromowanych z połyskiem, czy też tych w kolorze mosiądzu (złoto) lub starego mosiądzu w stylu retro.

Załącznik:
awena.jpg

Grzejnik dekoracyjny
Grzejnik retro Awena, prod. https://imers.pl

Pożądanym wykończeniem jest zwłaszcza połysk i mat. Błyszcząca powierzchnia grzejnika Retro Awena sprawia, że staje się on ekskluzywną ozdobą pomieszczenia. Matowa faktura sprawdzi się między innymi do eleganckich i minimalistycznych wnętrz.

4. Funkcjonalność

W zależności od indywidualnych preferencji można zdecydować się na produkt, który nie tylko spełni swoją funkcję grzewczą oraz ozdobą, ale też będzie posiadał inne atuty. Grzejnik dekoracyjny do łazienki może mieć też wieszak na ubrania tudzież wbudowany system, dzięki któremu ręczniki będą szybciej schły.

5. Sposób instalacji

Istotnym kryterium wyboru grzejnika dekoracyjnego, jest również rodzaj rur, jaki został zastosowany podczas tworzenia całej instalacji. Jeśli są one miedziane, wówczas wybór musi zostać ograniczony do grzejników aluminiowych. Nie bez znaczenia jest też sposób podłączenia do instalacji (dolne, boczne, krzyżowe).

Grzejnik dekoracyjny pionowy czy poziomy?

Grzejniki dekoracyjne można podzielić na te pionowe oraz poziome. Decyzja odnośnie do ich sposobu ułożenia jest ważna, zwłaszcza w sytuacji dysponowania ograniczoną ilością wolnej przestrzeni. Modele wertykalne sprawią, iż wnętrze będzie wydawało się optycznie wyższe, a co za tym idzie, bardziej przestrzenne. Produkty horyzontalne doskonale podkreślą charakter wnętrza.

Grzejnik dekoracyjny

Grzejniki dekoracyjne a styl wnętrza

Źródło ciepła musi być dobrane pod styl panujący w danym pomieszczeniu. Grzejnik w klasycznej bieli idealnie skomponuje się ze stylem skandynawskim, w którym to przeważają jasne odcienie i proste formy mebli. Będzie też pasować do wnętrz urządzonych w stylu rustykalnym, w których to do wykończenia użyto kamienia, drewna, ceramiki czy wikliny.

Białe grzejniki dekoracyjne można też z powodzeniem zamontować w pomieszczeniach w stylu francuskim i hampton.  Jeśli chodzi o modele czarne i chromowane, jak grzejnik Syntia to będą one stanowiły harmonijną całość z pomieszczeniami w stylu loftowym, eklektycznym, nowoczesnym. Modele retro w kolorze mosiądzu są świetnym wyborem do wnętrz klasycznych, boho, vintage, retro.

Aranżacja łazienki- najnowsze trendy

We współczesnych łazienkach stosuje się wiele nowinek technologicznych. Zamiast tradycyjnej słuchawki, najczęściej na wyposażeniu pokoju kąpielowego znajduje się deszczownica. Miejsce to jest często oryginalne, a nawet ekstrawaganckie. W dalszym ciągu modne jest sięganie po materiały, które kiedyś zarezerwowane były tylko dla innych pomieszczeń. W dzisiejszych łazienkach króluje drewno, kamień, stal i szkło.

Chętnie stosuje się też podtynkowe systemy podwieszane, a zamiast popularnych halogenów, wybierane są energooszczędne żarówki ledowe. Nowoczesne grzejniki dekoracyjne idealnie wpasowują się w ówczesne trendy, pozwalając na stworzenie ciekawego, inspirującego, a zarazem przytulnego miejsca.

Co ważne, grzejniki dekoracyjne ze względu na swoją wysoką estetykę wykonania, mogą znaleźć się na dowolnej ścianie, a więc są znakomitym wyborem także do pomieszczeń bez okien.

Wysokiej jakości grzejniki dekoracyjne mogą być uzupełnieniem aranżacji przestrzeni domowych, ale nie tylko. Ważne jest to, aby sięgnąć po produkty o odpowiednich parametrach, aby nie tylko pięknie wyglądały, ale też spełniły swoje podstawowe zadania.

Grzejnik dekoracyjny - jak dobrać do wnętrza?Imers
Imers – Producent grzejników dekoracyjnych, retro

szklane balustrady

Eleganckie i nowoczesne szklane balustrady w przestrzeni publicznej

Historia dekoracji wnętrz

Historia dekoracji wnętrz