Jakie głośniki wybrać do salonu?

jakie głośniki do salonu

Przyszedł u Ciebie czas na budowę kina domowego? Być może zastanawiasz się nad lepszym nagłośnieniem, dzięki któremu dźwięk podczas seansu filmowego w salonie będzie się lepiej rozprzestrzeniał? Bez względu na to, jakie jest finalne przeznaczenie głośników do salonu, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które ułatwią Ci wybór optymalnego rozwiązania skrojonego na miarę Twoich potrzeb i oczekiwań. Czym kierować się przy wyborze głośników do salonu?

Budżet, jaki możesz przeznaczyć na głośniki do salonu

Dla jednych kwestia ta może być mało znacząca, jednak bez określenia konkretnego budżetu można mieć trudności ze znalezieniem sprzętu z konkretnej półki cenowej i zapoznania się z jego parametrami technicznymi. Chcąc zatem wybrać modele idealne dla siebie, należy mieć świadomość tego, czy obecna kwota będzie wystarczająca na zrealizowanie tego przedsięwzięcia, które wiąże się z zakupem głośników o konkretnej specyfikacji technologicznej.

Parametry dźwięku, które mogą mieć znaczenie

Preferencje odnośnie jakości i odbioru dźwięku są często bardzo zróżnicowane. Jedne osoby szukają rozwiązań, dzięki którym cieszą się wyrazistością sopranów, inne z kolei nastawiają się na mocne odczuwanie basów. Bardzo często zależne to jest chociażby od tego, czy dany sprzęt ma służyć jako element projektowanego kina domowego, czy wypełniać przestrzeń salonu muzyką klasyczną, klubową, rockową.

Kolumny głośnikowe — dlaczego to wybór idealny do salonu?

Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się kolumny głośnikowe, które oferują znacznie lepszą jakość dźwięku niż małe, kompaktowe głośniki, które nie zapewniają wrażenia równomiernego rozprzestrzeniania się dźwięku po pomieszczeniu. Co więcej, wyposażone w liczne możliwości konfiguracyjne i ustawienia, ułatwiają dostosowanie konkretnych parametrów pod potrzeby użytkownika, ale także obecne przeznaczenie sprzętu.

Kolumny podłogowe charakteryzują się ponadto dużo mocą dźwięku, co jest szczególnie ważne w przypadku salonów przestronnych, o dużym metrażu. Warto również dodać, iż prezentują się bardzo estetycznie i nowocześnie, dzięki czemu wizualnie współgrają z każdym sprzętem elektronicznym reprezentującym nowoczesną technologię, przeznaczonym do domowego, prywatnego użytku.

Należy mieć także na względzie aspekt wytrzymałości kolumn podłogowych, które z powodu ich umiejscowienia bezpośrednio na podłodze powstają z trwałych i wytrzymałych materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Mogą zatem służyć swoim właścicielom przez wiele lat i jednocześnie nie tracić na jakości dostarczanego dźwięku.


  1. To już czwarta edycja festiwalu Art in Architecture. Projekty można zgłaszać jeszcze do 30 listopada
  2. Listwy przypodłogowe ORAC DECOR – 5 powodów, dla których warto je wybrać
  3. Przytulna modernizacja domu – korzyści z inwestycji w sofę dwuosobową
aranżacja małych wnętrz

Aranżacja małych wnętrz – jak poradzić sobie z tym wyzwaniem?

aranżacja salonu

Praktyczne rozwiązania w aranżacji salonu