FABRIQA oryginalności

FABRIQA oryginalności

Oryginalne obrusy, budzące podziw i zainteresowanie każdego, to domena projektantek FABRIQA. Każdy kto posiada obrus ich produkcji, jest narażony na ciągłe odpowiadanie na pytania w stylu: „Czy to obrus po babci?”, „Teraz już takich nie produkują”, „Takie obrusy to było coś”. Dziewczyny z FABRIQA – Ewa Nowakowska i Małgorzata Gajewicz udowadniają, że współczesne obrusy są tak samo piękne jak te sprzed kilkudziesięciu lat oraz, że rzemiosło artystyczne, wciąż ma się dobrze. 

Inspiracje czerpią z codzienności i nowych trendów, ale filtrują je przez znane im od lat wzory. Nie tylko tradycja jest dla nich ważna, ale także popkultura i wszystko co je otacza. Ich sposób tworzenia wzorów jest metaforą życia. Wiele elementów z różnych źródeł, które zbieramy w jedną całość. Wszystkie ich projekty, są produkowane w Polskich manufakturach. Mają nie tylko funkcje dekoracyjną, ale także oddają charakter właściciela.

Obrusy FABRIQA są bardzo wysokiej jakości, wykonane na krosnach, stąd skojarzenia z dawnymi latami. Żakardowe tkaniny, swoją szlachetność zawdzięczają polskim manufakturom, w których zostały wykonane i gdzie dostały duszę. Wzory na obrusach, przywołują na myśl, spotkanie w rodzinnym gronie z przepyszną kawą i szarlotką domowej roboty.

Wykonane są z bawełny i lnu, zarówno pod czystą postacią, jak i ich mieszanki. Obrusy są dwustronne, dlatego jeden obrus, jest w rzeczywistości dwoma, każdy w nieco innej wersji kolorystycznej. Większość z nich jest inspirowana polską sztuką ludową, ale oprócz tych inspiracji, można w tkaninach odnaleźć wiele innych. Wywołują one wiele różnych skojarzeń, od osobistych spotkań z najbliższymi, po najnowsze trendy i klasyczne kanony mody.

Obrus Kury

Występuje w trzech wersjach kolorystycznych przedstawia wycinanki i koronki mazowieckie z XX wieku.

Stare srebro i granat – 50% lnu i 50% bawełny.

fabriqa (5)

Stare złoto i róż – 100% lnu.

fabriqa (6)

Naturalny len i róż – 100% lnu.

fabriqa (4)

Obrus Las

Jest kwintesencją marki FABRIQA jeśli chodzi o łączenie motywów. Obrus przedstawia ludowe wycinanki, hafty pochodzące z europy środkowo – wschodniej, ornamenty ze starożytnej Grecji i starożytnego Rzymu a także motywy popkulturowe.

Granat i naturalna bawełna – 50% bawełny i 50% lnu.

fabriqa (1)

Jasnoszary i ciemnoszary – 100% bawełna.

fabriqa (2)

Obrus Haft

Jest wariacją na temat haftów oraz wzorów znanych ze swetrów z dodatkiem sejpaków – tkanin pochodzenia litewskiego.

Granat i stare złoto – 50% bawełny i 50% lnu.
[related_posts_by_tax]
Źródło: http://www.fabriqa.pl/

Ale Sztuka Beskidzka!

Ale Sztuka Beskidzka!

Robert Szuba - lokalny patriotyzm wyrażony designem

Robert Szuba – lokalny patriotyzm wyrażony designem