Studio Metafor – metaforyczne podejście do designu

Studio Metafor - metaforyczne podejście do designu
Grafo

Piękne, oryginalne kształty, niezwykle dobry design i ogromna funkcjonalność – to cechy przedmiotów użytkowych projektowanych przez projektowo – konstrukcyjne Studio Metafor. Choć są młodym studiem, w swoim dorobku mają już kilka wyjątkowych i oryginalnych projektów. Głównie są to meble, ale znalazło się także miejsce na piecyk. 

Bolko

Bolko jest ręcznie produkowany z litego drewna a każdy jego egzemplarz jest dopracowany w najmniejszych szczegółach. Dla przedłużenia trwałości, pokrywa się go twardym woskiem. Bolko jest bardzo skromnym krzesłem, które doskonale wpasowuje się w każde wnętrze. Nie dominuje go, ale w perfekcyjny sposób zgrywa się w jedną całość. Został zaprojektowany w taki sposób, żeby każda chwila w nim spędzona była bardzo komfortowym przeżyciem dla użytkownika.

Zdjęcia produktowe METAFOR

metafor11

Grafo

To niezwykle estetyczne i ascetyczne biurko jest w każdym calu funkcjonalne. Nie zajmuje wiele miejsca, nie ma zbędnych elementów i jest miejsce, w którym można schować wszystkie potrzebne artykuły biurowe. Można wygodnie rozłożyć się z dużą ilością pracy a szuflada z pełnym wysuwem jest idealna na przechowywanie laptopa po skończonej pracy. Grafo jest wykonany w 100% z drewna a tylna „ścianka” jest ręcznie uszyta z prawdziwej skóry. Idealnie wpasowuje się we wnętrza, w których na małej powierzchni trzeba zmieścić wiele mebli.

metafor2

 

metafor1

Quadra

To pięć elementów, które połączone dają piękną, elegancką ławę z drewnianym blatem. Quadra została utrzymana w industrialnym stylu.

metafor5

metafor6

TAB

To niewielki, ale bardzo praktyczny blat dębowy, osadzony na solidnej nodze. Jest to połączenie lakierowanego drewna z czarnymi elementami, które wyglądają jak kora porastająca pień drzewa. Stolik ten, dzięki szlifom i fazowaniu, jest bardzo lekki i zwiewny w wyglądzie.

metafor3

metafor4

Kobuz

To krzesło, które na pierwszy rzut oka przypomina rzeźbę. Jest to jednak niezwykle eleganckie i doskonale zaprojektowane aluminiowe siedzisko, osadzone na dębowym korpusie. Genialne połączenie funkcjonalności z dobrym designem.

metafor10

metafor9

Marin

Niezwykle elegancki piecyk, który jest doskonałym przykładem na to, że funkcjonalność idzie w parze z dobrym designem. Studio Metafor stworzyli szczupły piecyk, który nie straszy swoim wyglądem, który wpasuje się w każde wnętrze. Będzie idealnie pasował do pomieszczenia, które jest urządzone w nowoczesnym stylu, ale także świetnie sprawdzi się w tradycyjnym wnętrzu w stylu vintage. Piecyk łatwo jest utrzymać w czystości a dodatkowo jest energooszczędny.

metafor7

metafor8

Źródło: http://www.metafor.pl/

[related_posts_by_tax]

 

jak urządzic biuro

Jak urządzić biuro open space? Trendy 2024

kuchenne akcesoria

Funkcjonalne akcesoria, które odmienią Twoją kuchnię