Funkcjonalne akcesoria, które odmienią Twoją kuchnię

kuchenne akcesoria

Kuchnia to prawdziwy warsztat pracy, który wymaga perfekcyjnej organizacji. Mówi się, że jest sercem domu i mieszkania. Jest w tym ziarno prawdy, bowiem to tu odbywają się najlepsze imprezy, dzieci beztrosko się bawią, a dorośli przeprowadzają żarliwe dyskusje.

Dobrze zorganizowana kuchnia to podstawa. W codziennych czynnościach pomogą sprytne akcesoria kuchenne, takie jak ociekacze i deski do zlewów, składane durszlaki, wkłady do organizacji szuflad, czy zestawy do przechowywania talerzy.

Serwowanie potraw na stół czy do ogrodu ułatwi ruchomy barek, który, kiedy nie będzie używany, przechowa weki, sprzęty AGD i zapasy żywności. Warto inwestować w przedmioty takie jak tarki z zaczepem na miskę, akcesoria typu trzy w jednym, garnki z odpinaną rączką czy zestawy misek składanych w jedną.

Wbrew pozorom, relingi i dodatki do nich takie jak wieszaczki i pojemniczki nie muszą służyć jedynie do przechowywania kuchennych przyborów. Mogą przecież stać się wspaniałymi doniczkami na zioła, pojemnikami na długopisy i flamastry dla dzieci, podstawkami pod telefony i tablety, mieszkaniami dla ulubionych figurek i pluszaków… możliwości ich wykorzystania są nieograniczone.

Skorzystać warto z dedykowanych akcesoriów lub stworzyć z nich rzeczy do zastosowań własnych. Przecież relingi mogą przyjąć funkcję organizerów biurowych, miejsca na spinacze, dokumenty, ważne notatki. Dzięki temu kuchnia w mgnieniu oka staje się miejscem do pracy. Wystarczy usiąść przy blacie, wyciągnąć laptopa, a wszystkie niezbędne akcesoria są już na miejscu. Co za wygoda, kiedy przynosimy pracę do domu, a nie chcemy spalić gotowanego dla rodziny posiłku!

W niektórych kuchniach wiesza się listwy magnetyczne, które nie tylko bardzo dobrze wyglądają, ale również dają wachlarz aranżacyjnych opcji. Przyczepiając do nich noże czy pojemniki z przyprawami, stwarzamy atmosferę prawdziwego kulinarnego atelier.

Magnesami przytwierdza się do nich mikroskopijne karteczki z przepisami i listy zakupów. Przytrzymają nawet małe patelnie i rondelki! Listwy magnetyczne to frajda. Co bardziej pomysłowi sprawdzają ich siłę przyciągania, rzucając w nie drobnymi metalowymi przedmiotami. Dlaczego nie? Może to pomaga walczyć z nerwami?

Nad bezpieczeństwem kucharzy powinny czuwać łapki do garnków i rękawiczki ochronne. Są nie tylko praktyczne, ale i piękne. Podobnie jak podstawki pod gorące naczynia, które zabezpieczą blaty przed uszkodzeniem i jednocześnie ozdobią kuchnię.

Do kuchni warto wnieść trochę humoru. W końcu gotowanie to czynność stresująca – tu odpada panierka, tam kipi, jeszcze gdzie indziej coś się wylało i stworzyło gigantyczną tłustą plamę na podłodze. Humorystyczne akcenty takie jak zabawne wieszaczki, przybory kuchenne w fantazyjnych kształtach czy śmieszne fartuszki powinny nieco oczyścić atmosferę.

Kuchnia jest tak ważna w każdym domu, że aż prosi się o eksperymentowanie z jej aranżacją. Każda zmiana, nawet najmniejsza może przynieść efekty. Warto inwestować w przemyślane meble, sprytne akcesoria kuchenne i doskonały sprzęt.

Źródło
Inspiracją do napisania artykułu były m.in. materiały dostępne na stronie developera Volumetric, oferującego mieszkania i apartamenty w centrum Warszawy: Kamienica Muranów.

Studio Metafor - metaforyczne podejście do designu

Studio Metafor – metaforyczne podejście do designu

Ale Sztuka Beskidzka!

Ale Sztuka Beskidzka!