Plastik, moja miłość

Plastik, moja miłość

[g1_lead]

Plastik przez epoki minione, został sprowadzony do mydelniczek, trabanta i kubka na szczoteczki. Można powiedzieć, że to jego, utarte w ludzkiej świadomości, synonimy. Kolor był taki, jaki wówczas był technologicznie możliwy. Teraz mamy zupełnie inną epokę i zupełnie inaczej myślą też o nim designerzy.

[/g1_lead]
Pierwsze krzesło Philippe’a Starcka zapoczątkowało rewolucję, choć nie było ono jedyne. Akurat się przebiło i przyjęło. Obecnie mamy feerię możliwości technicznych, jeśli chodzi o formy wykonane z tworzyw sztucznych. Dzięki nim mają różnego rodzaju nadruki, ażury, przybierają różne formy. W ostatnich sezonach wszystkie elementy plastikowe przybierają wspaniałe, chemiczne kolory. Technologia poszły tak daleko, że kolory są czyste i wyraziste i możliwe jest uzyskanie niemal każdego odcienia.

Plastik moja miłość, fot. Marta Hubka..
fot. Marta Hubka

Jeśli chcemy wprowadzić do wnętrza trochę energii i lekki powiew designu, użyjemy plastiku. Zwykle są to elementy przejrzyste, leciutkie i dające się zestawić z wszystkimi pozostałymi. Tam gdzie chcemy uzyskać wyrazisty akcent, róbmy to meblem z tworzywa sztucznego – krzesłem, pufą, stolikiem, toaletką, lustrem oprawionym w piękną ramę z tworzywa sztucznego, albo abażurem czy żyrandolem z tworzywa sztucznego właśnie. Jeśli nie jest to naśladownictwo, czy mówiąc wprost, podróbka, nasz dom ozdobi zaprojektowany przez projektanta, wysokiej klasy przedmiot, świetny w formie oraz kolorze i bardzo wytrzymały.

Plastik moja miłość, fot. Marta Hubka.
fot. Marta Hubka

Trwałość plastiku gwarantują to nowoczesne technologie. Należy pamiętać, że nie są to meble na wieczność, ale jeśli chcemy coś zmienić, to kupmy sobie jedno, kolorowe krzesło lub kolorowy stolik z tworzywa. A np. do ogrodu sprawmy sobie zastawę letnią z dobrze wykonanego plastiku. W tej chwili tworzywa są na tyle przejrzyste, że na pierwszy rzut oka trudno je odróżnić od szkła. I w tym jest ich siła. Są technologicznie doskonałe. Mają wspaniałą przejrzystość, piękną kolorystykę i są świetnie zaprojektowane.
Artykuł przygotowała Stacja Dizajn

"Marka wspiera markę", czyli wielki pokaz designu rodem z Polski

„Marka wspiera markę”, czyli wielki pokaz designu rodem z Polski

OKK! design

OKK! design