w

One Night One Art – wernisaż prac Krzysztofa Heksla

One Night One Art – wernisaż prac Krzysztofa Heksla

Magnetyczny, surrealistyczny świat Krzysztofa Heksla

Krzysztof Heksel to wałbrzyski malarz, który w swoich obrazach łączy surrealizm, realizm fantastyczny i ogromną pasję. Artysta tworzy swoje dzieła w technice laserunku olejnego, która jest bardzo pracochłonna, ale w zamian oferuje niezwykłą głębię barw i doznań. „Lubię sobie w myślach, w wyobraźni, odtworzyć projekcje nieruchomych obrazów, z których wyłania się coś, co w niedługim czasie będę chciał zmaterializować. Podczas malowania wizja ta się zmienia, aż do uzyskania zadowalającego dla mnie efektu mówi o swojej twórczości Krzysztof Heksel. Apartament Art-Passion, w którym odbył się wernisaż artysty to kolejne miejsce, które otwiera się na dobrą sztukę. Atrakcyjna przestrzeń zlokalizowana na czternastym i piętnastym piętrze apartamentowca tworzy idealne ramy dla wystaw na najwyższym poziomie.

Pomysł na oddanie wnętrz na jeden wieczór i noc w ręce artysty to nowatorski projekt na polskim rynku. „Stworzenie showroomu to efekt moich kontaktów ze sztuką od wielu lat” tłumaczy Małgorzata Małecka, właścicielka Apartamentu Art-Passion. „Gdy pojawiła się możliwość przeznaczenia lokalu na taki cel, nie zastanawiałam się ani chwili. Sztuka żyje tylko wtedy, gdy wędruje z miejsca na miejsce, gdy widzi ją dużo ludzi. To dla niej najlepsza promocja” – dodaje Małgorzata Małecka.

Obrazy Krzysztofa Heksla zaprezentowane podczas wernisażu One Night One Art w Piasecznie stworzyły niesamowity, magnetyczny świat ukazujący kruchość i niedoskonałość ludzkiego życia, a zarazem jego tajemnicę. Zgromadzeni goście nie kryli zachwytów nie tylko nad ogromnym talentem, ale również wyjątkową skromnością malarza. Artysta nie tytułuje swoich prac, dzięki czemu każdy może dostrzec w nich coś innego. „Nie zastanawiam się nad treścią. Interesuje mnie głównie pomysł na wizualne przedstawienie tego, co mam w głowie. To, co jest namalowane na obrazie każdy widzi, nie ma sensu widzowi zakłócać odbioru dzieła. Tytułowanie obrazu wydaje mi się czymś bardzo sztucznym i raczej narzuca odbiorcy drogę do interpretacji, a ja nie chcę tego robićwyjaśnia Krzysztof Heksel.

 

Czym jest projekt One Night One Art?

One Night One Art (ONOA) to cykl wystaw prezentujących zdolnych artystów z Polski. „Pomysł na ONOA zrodził się dość spontanicznie” – tłumaczy Paweł Kamiński, dyrektor Galerii TouchofArt.eu. „Gdy spotyka się dwoje ludzi, którym w duszy podobnie gra, wówczas samoczynnie powstają piękne wizje. Tak też się stało podczas lipcowego spotkania z Panią Małgorzatą Małecką” – zauważa. Na czas projektu ONOA, cała przestrzeń jest we władaniu artysty – to on decyduje o doborze muzyki, elementach wystroju oraz scenariuszu całego wydarzenia. „Chcemy, aby energia jaką artysta przekazuje odbiorcy, jego sposób widzenia piękna, rzeczywistości, wypełniała nie tylko pomieszczenie, w którym jest ekspozycja, ale również wnętrza zaproszonych gości, przenosząc ich w inny, wykreowany przez fantazję artysty świat” – wyjaśnia Paweł Kamiński. „Takich miejsc do prezentowania sztuki jak showroom Art-Passion zdecydowanie nam w Polsce brakuje” – dodaje.

 

Jeden artysta, wiele emocji

Wystawy z cyklu ONOA to nie tylko okazja do obcowania ze sztuką na wysokim poziomie, ale również możliwość, aby osobiście poznać wspaniałych artystów i ich twórcze inspiracje. Kolejna odsłona cyklu One Night One Art w showroomie w Piasecznie odbędzie się wczesną jesienią 2017. Jak zapowiada organizator – będzie magicznie. Swoje obrazy zaprezentuje Anastazja Markowicz, malarka tworząca w nurcie surrealizmu. „Ten projekt jest dla mnie ważnym i interesującym wyzwaniem i na pewno chcę pokazać fantastyczne prace. Mogę zdradzić, że będą z nutką symbolizmu” – mówi Anastazja Markowicz. Miłośnicy subtelnego piękna mogą szykować się na prawdziwą ucztę.

Napisane przez Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bartosz Kosowski

Filmy Davida Lyncha oczami Bartosza Kosowskiego

jems architekci

JEMS Architekci. (RE)KOLEKCJE