Nowe miejsce z polskim designem

Nowe miejsce z polskim designem

W Bydgoszczy powstała nowa restauracja „Śródmieście”. Od początku, w zamyśle właściciela miało to być miejsce przyjazne dla wszystkich. Dwie architektki z Pracowni Aranżacji Wnętrz IN LOFT – Dorota Gąsiorowska oraz Dorota Wójcik, stanęły przed niemałym wyzwaniem. Miały zaprojektować miejsce, które będzie idealne na spotkanie zarówno grupy przyjaciół, jak i np. spotkanie biznesowe. Spory udział w projekcie miała również marka LOFTDecora, która przygotowała unikatowe projekty mebli. Udało się stworzyć wnętrze przytulne, z elementami stylu loftowego, wypełnione najlepszym polskim designem prosto z showroomu Euforma.

Historia jednego miejsca

W Bydgoszczy brakowało do tej pory miejsca przyjaznego, bez zadęcia w którym można czuć się swobodnie. Stąd zrodził się pomysł na powstanie restauracji „Śródmieście” przy ul. Plac Wolności 1. Zarówno dla właściciela, jak i architektek istotna była historia miejsca w którym zlokalizowana jest restauracja. Budynek przy Plac Wolności 1 to zabytkowa kamienica w Bydgoszczy.

Nowe miejsce z polskim designem

Nowe miejsce z polskim designem

Nowe miejsce z polskim designem

Nowe miejsce z polskim designem

Zaprojektowana została przez Józefa Święcickiego, w stylu eklektycznym z przewagą form neobarokowych. Wzniesiono ją na rzucie prostokąta, z wewnętrznym podwórzem – studnią i dwoma skrzydłami: wzdłuż ul. Gdańskiej i pl. Wolności. Przez lata była miejscem, gdzie bydgoszczanie spędzali czas w takich lokalach, jak „Kaiser Cafe” czy lokalu o nazwie „Falstaff”. Swoją historię zapisał tu również Wedel i przedwojenna restauracja „Cristal”.

Wnętrze z polskim designem w roli głównej

Głównym założeniem projektu było stworzenie miejsca „miłego dla oka”, gdzie wystrój będzie tłem dla prostej kuchni. Jak podkreślają architektki – nie chciały, aby wystrój walczył o uwagę z serwowanym daniem. Motyw cegły dominuje w tym projekcie. Mamy na ścianach czerwoną cegłę, płytki ceramiczne w tym kształcie oraz okładzinę drewnianą na barach, również ułożoną w taki sposób.

Architektki od lat współpracują z polskimi producentami mebli i oświetlenia, więc i przy tym projekcie postawiły na polski design. Dużą rolę odegrał tu showroom Euforma, który nie tylko dostarczył wybrane meble, jak np. krzesła marki Paged, ale również doradził przy wyborze stołów. Tutaj warunkiem była jakości wykonania oraz trwałości, biorąc pod uwagę przeznaczenie mebli. Idealnym uzupełnieniem do krzeseł okazały się stoły od LoftDecora. Dodatkowo projektanci marki LOFTDecora dzięki ścisłej współpracy z Inwestorem, zaprojektowali i wykonali oryginalny regał na wina. Dzięki czemu wyeksponowano kolekcję win, dając również możliwość Klientowi restauracji, aby zapoznał się z ofertą trunków.
Nowe miejsce z polskim designem

Nowe miejsce z polskim designem

Z pozoru wnętrze restauracji wydaje się surowe, jednak oświetlenie sączące się po ceglanych ścianach oraz naturalnym drewnie na blatach stołów, wprowadza ciepło do wnętrza. Mozaika na podłodze, sprowadzana specjalnie z Hiszpanii dodaje elegancji. Inwestorowi na tyle spodobała się koncepcja drewnianego regału, że wykończenie barów oraz mniejsze regały również powierzył marce LOFTDecora – od projektu, po realizację.

Nowe miejsce z polskim designem
Restauracja „Śródmieście” to kolejna realizacja będąca przykładem udanej kooperacji – architekt & Euforma. Dodatkowo do ścisłej współpracy zaproszono również producenta marki, dzięki czemu powstały zindywidualizowane projekty mebli. Specjaliści z showroomu starają się dopasowywać do oczekiwań architektów, a jednocześnie dzięki posiadanej wiedzy i doświadczeniu, służą często swoją radą i proponują unikatowe rozwiązania.

Dokładna lokalizacja inwestycji: Restauracja Śródmieście, Bydgoszcz, ul. Plac Wolności 1

Projekt:
In Loft Pracownia Aranżacji Wnętrz, Dorota Gąsiorowska i Dorota Wójcik, www.inloft.pl

Zdjęcia:
Marta Pawłowska

Meble:
Euforma, www.euforma.pl

Dziś na aukcji, jutro w muzeach White Space Auction

Dziś na aukcji, jutro w muzeach White Space Auction

Polska ilustratorka w limitowanej kolekcji IKEA ART EVENT 2017

Polska ilustratorka w limitowanej kolekcji IKEA ART EVENT 2017