FOX przerabia poznańskie ikony

FOX przerabia poznańskie ikony

[g1_lead]

FOX prze ra bia to strona na Facebooku, na której znajdziemy niesamowite przeróbki najbardziej charakterystycznych poznańskich budynków i miejsc. Autorem przeróbek jest Miłosz FOX Lisiecki, natomiast autorem zdjęć jego ojciec Tadeusz, który z kolei swoje prace publikuje na fanpage’u Na szagę.

[/g1_lead]

Pod projektem „FOX prze ra bia” kryje się Miłosz FOX Lisiecki absolwent studiów z zakresu Gospodarki Przestrzennej i Architektury, prezenter radiowy oraz aktor. Poznaniak postanowił wziąć na tapetę najbardziej znane budynki w stolicy Wielkopolski i pokazać je z zupełnie nowej perspektywy. Dzięki niemu Dworzec PKP zamienił się w chlebak, Arena w statek kosmiczny a poznańskie Alfy układają się jak domino puszczone w ruch.

Jako pierwsze z serii przeróbek dotyczących poznańskich budynków pojawiło się zdjęcie Pixela – siedziby Allegro, przerobionego na klocki Tetris. Kolejny był biurowiec Nobel Tower z Jeżyc przerobiony na kosmodrom. W projekcie budynki z Placu Andersa znajdują się pod wodą, a między nimi pływa płaszczka. Spore zainteresowanie wzbudziło też zdjęcie Hali Arena, którą Fox przekształcić w statek kosmiczny. Wszystkie jego prace znajdziecie na stronie autora.

fox1

fox6

fox2

fox5

https://www.facebook.com/foxprzerabia/
http://foxprzerabia.pl
https://www.facebook.com/naszagepoznan/

Grynasz Studio – polski design w Tokio

Grynasz Studio – polski design w Tokio

design-dla-zwierzat

DESIGN DLA ZWIERZĄT 2016 – EDYCJA 6