Elegancka kuchnia – 5 rozwiązań, z którymi warto się zapoznać

Elegancka kuchnia - 5 rozwiązań, z którymi warto się zapoznać

Aranżacja kuchennego wnętrza nie jest łatwa. Pomieszczenie to należy do najczęściej eksploatowanych w całym domu, dlatego wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań. Dobra kuchnia musi być przede wszystkim bezpieczna i wygodna, w związku z czym efektowność powinna ustąpić miejsca funkcjonalności. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby umiejętnie połączyć wszystkie elementy wyposażenia i zadbać o odpowiednio elegancki wygląd wnętrza. Oto 5 opcji wartych rozważenia.

Stylowa biel

Zarówno w prasie fachowej, jak i na amatorskich blogach wnętrzarskich już od dłuższego czasu królują białe wnętrza kuchenne. Nurt ten przybył do Polski z krajów skandynawskich. Podłoga, ściany, meble i dodatki kuchenne niemal całościowo skąpane są w bieli. Pomieszczenie podkreślają również inne jasne kolory, dodatkowo optycznie powiększając kuchnię. Jeszcze lepszy efekt uzyskać można, wybierając meble posiadające fronty z bardzo wysokim połyskiem. Styl skandynawski doskonale sprawdza się zarówno w niedużych, jak i bardzo przestronnych wnętrzach. Ze względu na dominację bieli, pomieszczenia kuchenne zaaranżowane w ten sposób charakteryzują się zwykle skrajnie minimalistycznymi rozwiązaniami. Surowy wygląd wnętrza ożywić można za pomocą drobnych, kolorowych dodatków.

Kuchnia w czerni

Przeciwwagą dla białej kuchni może być pomieszczenie zaaranżowane w czerni. Takie rozwiązanie kolorystyczne sprawdza się przede wszystkim w stosunkowo dużych wnętrzach, jednak pozwala na uzyskanie bardzo dostojnego i eleganckiego wyglądu kuchni. Przygotowanie zabudowy wykonanej z czarnych mebli może nadać pomieszczeniu nieco nonszalancji i nowoczesności. Czarna kuchnia charakteryzuje się stylowym i nieskazitelnym wyglądem, jednak taka kolorystyka może automatycznie przyciemnić wnętrze i ograniczyć jego funkcjonalność. Wpływa to nie tylko na prezencję, ale również poziom bezpieczeństwa podczas codziennego użytkowania kuchni. W związku z tym nie wolno zapominać o odpowiednim oświetleniu.

Zlewozmywaki kuchenne granitowe

Zlewozmywak należy do bardzo ważnych elementów użytkowych kuchni. Jednocześnie dopasowanie go do aranżacji może być stosunkowo kłopotliwe. Obecnie wśród najciekawszych trendów wyróżnić można tzw. zlewy granitowe. Wyróżniają się one między innymi ponadczasowym wzornictwem i trwałością. Granitowe zlewozmywaki kuchenne występują w wielu modnych i eleganckich odcieniach, m.in. grafitowym, szarym czy beżowym.

Przykładowy zlewozmywak kuchenny granitowy z oferty Prima Gran (https://primagran.pl/zlewozmywaki-granitowe/):

Elegancka kuchnia - 5 rozwiązań, z którymi warto się zapoznać

Połączenie kuchni z salonem

Coraz chętniej praktykowanym rozwiązaniem jest otworzenie kuchni na salon, a tym samym znaczne powiększenie jej obszaru użytkowego. Oba pomieszczenia połączyć można w nowoczesny sposób, zachowując jednocześnie ich integralność. Otwarta aranżacja kuchenna posiada bardzo wiele zalet, z których najchętniej korzystają zwłaszcza rodziny kilkuosobowe. Podczas przyrządzania posiłków i przeprowadzania kuchennych porządków można przez cały czas mieć oko na dzieci bawiące się w salonie. Takie rozwiązanie przydaje się również podczas wizyty gości, ponieważ pozbycie się bariery między pomieszczeniami pozwala na ciągłe utrzymywanie kontaktu i prowadzenie rozmowy z innymi.

Efektowna i praktyczna wyspa w kuchni

Trend polegający na zastosowaniu po środku kuchni charakterystycznej wyspy kojarzy się przede wszystkim z aranżacjami amerykańskich kuchni. Wyspa niemal zawsze jest doskonałym rozwiązaniem aranżacyjnym, jeżeli tylko pozwalają na nią wymiary pomieszczenia kuchennego. Nie tylko prezentuje się bardzo nowocześnie i efektownie, ale również pozwala na lepsze zagospodarowanie miejsca w kuchni. Wyspa pełni funkcję dodatkowo blatu roboczego, a jednocześnie sprawdza się jako miejsce do przechowania sprzętów AGD, talerzy oraz innych elementów wyposażenia. Dzięki temu uzyskać można nie tylko bardzo elegancki wygląd wnętrza, ale również zwiększyć jego funkcjonalność.

Czerwonobrody - czyli minimalistyczny design do każdego wnętrza

Czerwonobrody – czyli minimalistyczny design do każdego wnętrza

Brevka.com

Polska rzecz – Brevka art