Z czym się kojarzy styl skandynawski?

styl skandynawski

Prostota, wygoda, jasne kolory, jakość. My robimy to w Polsce. Wiele osób myśli, że to nie ma sensu – w końcu to styl SKANDYNAWSKI, a nie POLSKI. My jednak wierzymy, że to plus. Zachowujemy wszystkie zasady północnej filozofii, ale dodajemy też coś od siebie. Naszą własną interpretację, która dostosowuje styl skandynawski do polskiej tradycji.

Na czym to polega? Wspomnieliśmy o jasnych kolorach. W Skandynawii to ważna zasada. Królują biele i jasne odcienie, których zadaniem jest rozjaśnić północną szarugę. W Polsce nie jest to konieczne, ponieważ mamy więcej słonecznego światła. Pozwoliło nam to włączyć do oferty ciemniejsze barwy, jak granat czy grafit. Grafitowa sofa w  jasnym salonie stanowi mocne centrum, przyciągające domowników.

Kiedyś produkowaliśmy meble na rynek skandynawski i brytyjski. Dużo się wtedy nauczyliśmy i z tej wiedzy korzystamy do dzisiaj. Odkąd weszliśmy na polski rynek, staramy się połączyć nasze wcześniejsze doświadczenia i polskie inspiracje. Bo meble to nie tylko materiały. Ponieważ są częścią codziennego życia, muszą być dostosowane do potrzeb domowników. Cały czas zadajemy sobie pytania o to, czego potrzebują Polacy. Jak korzystają z sofy albo narożnika? Studencka domówka, wspólne kibicowanie, film familijny, lub cała wielopokoleniowa rodzina na urodzinach wnuczki, to tradycyjne polskie odpowiedzi. Na te potrzeby odpowiada Scandicsofa .

Nie tylko Skandynawia

Styl, który nas uwiódł, pochodzi ze Skandynawii, ale materiały, które wykorzystujemy do produkcji naszych sof, foteli czy łóżek, sprowadzamy z… Włoch. Chcemy żeby każdy element pufy czy narożnika, pochodził z miejsca, w którym znają się na tym najlepiej. Włoskie tkaniny są całkowicie naturalne, miłe w dotyku i odporne na ścieranie i światło.

Terminowość i jakość

Jakie jeszcze są plusy tego, że produkujemy w Polsce? Myślimy, że każdy wysoko sobie ceni oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki temu, że nasze fabryki znajdują się na terenie kraju, jesteśmy w stanie dostarczyć nasze meble w 5 dni roboczych. Dodatkowo, bez problemu możemy czuwać nad każdym etapem produkcji, co nie byłoby możliwe, gdybyśmy mieli zakłady w Chinach. To decyduje o najwyższej jakości naszych mebli. Na koniec, warto wspomnieć i o pieniądzach.

Styl skandynawski, ale polska cena

Dawniej, gdy produkowaliśmy dla dużych sieci meblowych, końcowa cena naszych produktów nie zależała od nas. Postanowiliśmy to zmienić. Dziś sami pracujemy i sami sprzedajemy, co pozwala nam budować więź z klientami. Dzięki temu znamy ich potrzeby i możliwości, również finansowe. Chcemy, żeby meble Scandicsofa były dostępne dla każdego, komu bliska jest skandynawska filozofia.

Nowoczesne przedszkole publiczne w Wilanowie

Nowoczesne przedszkole publiczne w Wilanowie

Aukcja Rzeźby w DESA Unicum

Aukcja Rzeźby w DESA Unicum