Czas kobiet w sztuce

Czas kobiet w sztuce

Hipnotyzujący wizerunek kobiety, świat dziecięcej fantazji oraz inspiracje przestrzenią to główne tematy prezentowane przez artystów, których prace pojawią się na najbliższej aukcji Młoda Sztuka. Jesienna odsłona już 17 października w DESA Unicum.

Ta jesień będzie stała pod znakiem kobiet. W ofercie październikowej aukcji króluje portretowe przedstawienie płci pięknej. Fani figuratywnych kompozycji będą mieli okazję podziwiać obrazy kobiet widzianych oczami np. Denysa Molerio Peny czy Renaty Magdy, której bohaterka to modliszka z kokietującym wzrokiem.

Czas kobiet w sztuce

Kolejnym tematem, który dominuje wśród dzieł twórców młodego pokolenia przedstawionych na aukcji jest abstrakcja. Treści, którymi zajęli się artyści tego nurtu to problem przestrzeni w obrazie czy architektoniczne załamania. Monumentalne prace Aleksandry Łateckiej oraz Aleksandry Kowalczyk idealnie oddają inspiracje przestrzenią.

Czas kobiet w sztuce

Do świata dziecięcej fantazji fanów sztuki zabierają Paulina Zalewska, Agata Buczek i Mirella Stern. Artystki w swoich pracach poruszają bardzo ważne tematy, takie jak: walka o marzenia i szczęście, które stają się symbolicznym odzwierciedleniem mapy dziecięcego umysłu, funkcjonującego na granicy świata fantazji i rzeczywistości.

Październikowa aukcja Młoda Sztuka to także czas powrotów i debiutów. Po dłuższej przerwie do oferty wraca praca Michała „Strunina” Kamińskiego, który w klasyczny dla siebie sposób przedstawia pejzaż miejski wzbogacony o neony oraz kwiaty.

Wśród artystów pojawiających się na aukcji Młoda Sztuka znalazł się także nowicjusz, Marcin Telega, który startuje z „wysokiego C”. To właśnie jego praca znalazła się na okładce katalogu. Dzieło „Spojrzenie” przedstawia portret aktorki teatralnej Niny Skołuby-Urygi, co wskazuje, iż Telega swoimi pracami idealnie wpisuje się w aktualny trend przedstawiania kobiet na pierwszym planie.

Czas kobiet w sztuce

Na aukcji pojawią się także debiutujący Paweł Batura, którego prace inspirowane są surrealizmem oraz Magda Zarzycka, dla której charakterystycznym staje się przedstawianie plam barwnych czy brak konturów. Wszystkie z dziewięćdziesięciu dwóch oferowanych obiektów będzie można zobaczyć podczas wystawy przedaukcyjnej, na którą wstęp jest wolny. Cena wywoławcza każdej pracy to 500 zł.

Aukcja Młodej Sztuki: 17 października 2017, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34/50, Warszawa

Wystawa obiektów: 11-17 października 2017, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Salon Wystawowy Marchand, Pl. Konstytucji 2, Warszawa, wstęp wolny

https://desa.pl/pl/auctions/416/mloda-sztuka-17-pazdziernika-2017-godz-19

jesienne dekoracje wnętrz

Jesienne dekoracje wnętrz

Dwie Polki hakują IKEA

Dwie Polki hakują IKEA