Schody zabiegowe – wady i zalety

Schody zabiegowe – wady i zalety

Wybór schodów do wnętrza naszego domu wydaje się dość prostym zadaniem. Przecież jedyne, co trzeba zrobić, to zajrzeć do katalogów producentów i zdecydować się na konkretny rodzaj i model. Rozwiązanie nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Schody powinny być dostosowane do wielu czynników, chociażby takich, jak tryb życia domowników lub ilość i wiek dzieci.

Dziś skupimy się wyłącznie na schodach zabiegowych i wraz z firmą Fontanot Shop przeanalizujemy ich mocne i słabe strony.

Czym są schody zabiegowe?

Gdybyśmy mieli wyróżnić cechy charakterystyczne schodów zabiegowych, to byłoby na pewno to, że zmieniają swój kierunek u podstawy i nie posiadają spocznika. Zostaje on zastąpiony przez wykorzystanie schodów o różnej szerokości (są one szersze na zewnątrz i stopniowo zwężają się ku środkowi) przy jednoczesnym dopilnowaniu bezpieczeństwa. Aby ułatwić ich używanie, budowane są w taki sposób, aby każdy ze stopni miał taką samą szerokość na jego środku.

Schody zabiegowe – wady i zalety

Źródło: https://pl.fontanotshop.com/nice-4.html

Zalety schodów zabiegowych

Takie schody spiszą się najlepiej w sytuacji, w której w naszym domu musimy oszczędzać przestrzeń. Jednocześnie, prezentują się bardzo okazale i może być świetnym uzupełnieniem wystroju domu. Świetnie podkreślą design pomieszczenia a przy tym wszystkim, są jeszcze stosunkowo tanie. Naturalnie cena będzie zależeć od wielu czynników, takich jak chociażby rodzaj drewna, jednak najtańsze opcje możemy kupić już za około pięć tysięcy.

Wady schodów zabiegowych

Niestety, jak wspomnieliśmy wcześniej, nie wszędzie taki typ schodów będzie się prezentował w sposób przyjemny dla oka. Przede wszystkim, aby ich zastosowanie miało sens, lepiej posiadać wysoki strop. Brak balustrady i spocznika może być kłopotliwy dla małych dzieci i starszych ludzi, przez co bardziej prawdopodobny jest bolesny upadek. Pokonywanie stopni o tak niestandardowej szerokości może być kłopotliwe dla wspomnianych grup, więc lepiej dobrze się zastanowić, czy to najlepsze możliwe wyście.

Schody zabiegowe – wady i zalety

Czy to jest dla mnie?

Ostateczna decyzja dotycząca wybrania schodów zabiegowych powinna zależeć od kilku czynników wspomnianych w artykule. Musimy dobrze przemyśleć ich zakup, gdyż jak możemy się domyślić, jest to inwestycja na wiele długich lat. Dobrze zaprojektowane schody wpasowane w projekt domu lub mieszkania sprawią, że będą swobodnie użytkowane przez domowników i staną się jego integralną częścią.

Rynek dzieł sztuki w Polsce ma się coraz lepiej

Rynek dzieł sztuki w Polsce ma się coraz lepiej

Premierowy koncert PULVA&FRIENDS, czyli architektura i muzyka w wyjątkowo udanym duecie

Premierowy koncert PULVA&FRIENDS, czyli architektura i muzyka w wyjątkowo udanym duecie