Pigs Power. Polska Świnka z Krakowa [wywiad]

Pigs Power. Polska Świnka z Krakowa [wywiad]

Każdy z nas ma przed sobą problem urządzenia domu, ogrodu lub innego pomieszczenia. Wiemy jak trudno jest znaleźć inspirację, która pomoże nam zaskoczyć wszystkich oryginalnym i pomysłowym wnętrzem.  Dlatego proponujemy dekoracje, których trudno szukać w popularnych dużych sklepach czy marketach. Pigs Power udowodnili, że porcelanowa figurka może być małym dziełem sztuki, a przy tym modnym dopełnieniem nowoczesnego wnętrza. O krakowskich świnkach rozmawialiśmy z Magdaleną Mazur.

Paulina Krupa: Dlaczego świnka, a nie pies czy kot?

Pigs Power: Inne zwierzęta takie jak psy i koty są bardzo rozpowszechnionym motywem występującym w przedmiotach dekoracyjnych. A świnka pod tym względem jest bardzo niedocenionym zwierzęciem, a nie słusznie bo to bardzo przyjazna i sympatyczna istota. Dlatego tez chcieliśmy ją jako ten z elementów, który występuję powszechnie w naszym życiu codziennym wprowadzić w tej sympatycznej formie do dekoracji naszych domów. Jest ciekawym pomysłem na prezent. Można komuś dać świnkę a nie „podłożyć świnię”.

PK: Gdzie i jak powstają figurki świnek? Jak dużo czasu zajmuje Ci zrobienie jednej figurki?

Pigs Power: Figurki w całości powstają w Polsce, w zakładzie położonym na Śląsku gdzie są odlewane i wypalane a następnie malowane przez artystów z różnych części polski. Cały cykl produkcyjny serii od momentu pomysłu aż do finalnego wypalenia wynosi kilka tygodni.

PK: Dlaczego właśnie tego rodzaju sztuka Cię zainteresowała?

Pigs Power: Jest to forma rękodzieła, która trafia do rożnych domów, miejsc pracy i to nas cieszy po prostu.

PK: Skąd czerpiesz inspiracje do tworzenia wzorów na świnkach?

Pigs Power: Pomysły i inspiracje to domena artystów którzy malują. Tak je widza i tak chcą je przedstawiać. Świnki z założenia mają stanowić ciekawą i intrygująca formę dekoracji wnętrza. Stąd też duża różnorodność wzorów. Po początkowym etapie gdzie tworzyliśmy produkty seryjne obecnie skupiamy się głównie na ręcznie malowanych jednostkowych i unikalnych wzorach.

PK: Najdziwniejszy malunek na zamówienie z jakim się spotkałaś to… 

Pigs Power: Spotykamy się z różnymi zamówieniami i stąd trudno powiedzieć które było najdziwniejsze. Zdarzają się figurki „firmowe” z nazwami i logo firm, zdarzają się figurki z nazwami miejscowości. Ostatnio robiliśmy świnkę „Harleyowca”, zdarzają się świnki w togach i mundurach…

http://pigspower.com

https://www.facebook.com/PolskaSwiniaPL
Z życia architekta – rozmowa Olgi Kisiel-Konopki z OKK! z Izabelą Widomską

Z życia architekta – rozmowa Olgi Kisiel-Konopki z OKK! z Izabelą Widomską

nóż w wodzie lenica

Polska Szkoła Plakatu na aukcji DESA