Na miejsca, gotowi, start! Stylowe meble dla fanów motoryzacji

Na miejsca, gotowi, start! Stylowe meble dla fanów motoryzacji

Każdy z nas ma jakieś swoje zainteresowania i dobrze, gdy nasze mieszkanie w jakiś sposób je odzwierciedla. Niestety aranżacja wnętrza w oparciu o hobby bywa stosunkowo trudna, bo dość łatwo popaść w tandetę, ale przy odrobinie pracy i zaangażowania jesteśmy w stanie wyczarować niestandardową i intrygującą stylizację. Pomogą nam w tym stylowe meble o współczesnym designie.

Dobre wnętrze to wnętrze, które odzwierciedla charakter i zainteresowania jego lokatora. Dlatego urządzając dom lub mieszkanie, nie opłaca się ślepo podążać za aktualną modą i bezmyślnie kopiować rozwiązań z katalogów wnętrzarskich; lepiej po prostu kierować się własnymi preferencjami. Interesujesz się motoryzacją? Koniecznie podkreśl to w swoim mieszkaniu. I choć wtopienie akcentów motoryzacyjnych w wystrój mieszkania wymaga trochę umiejętności aranżacyjnych i kreatywności, to warto się trochę pomęczyć, bo efekt finalny często prezentuje się niebanalnie i świeżo.

Na miejsca, gotowi, start! Stylowe meble dla fanów motoryzacji

Na miejsca, gotowi, start! Stylowe meble dla fanów motoryzacji

Na miejsca, gotowi, start! Stylowe meble dla fanów motoryzacji

Na miejsca, gotowi, start! Stylowe meble dla fanów motoryzacji

Cztery kółka w czterech ścianach

Nie ma wątpliwości, że aranżacja mieszkania powinna opierać się głównie na naszych zainteresowaniach i pasjach. Nie mówiąc już o tym, że wnętrza z motywem przewodnim prezentują się zwyczajnie intrygująco. Trzeba jednak mieć na uwadze, że motoryzacja bywa trudnym tematem, bo akcesoria samochodowe to niezwykle wyraziste detale, które skupiają na sobie całą uwagę i automatycznie nadają mieszkaniu męskiego charakteru. Same akcenty motoryzacyjne mogą przybierać najróżniejsze formy: od obszernej fototapety z motywem nowojorskich taksówek poprzez metalową blaszkę z reklamą wyścigów z lat 50-tych ubiegłego wieku aż po półki z imponującą kolekcją resoraków. Nasze hobby – nasz wybór.

Fani motoryzacji mogą też postawić na stylowy mebel, czyli niewielki stolik, którego część stanowi… opona! Tego typu mebel to nie tylko unikatowy design, ale przede wszystkim ozdoba nowoczesnego salonu. Dużą rolę odgrywa też dobór kolorów. Soczysta, intensywna czerwień w połączeniu z czernią to niemalże mieszanka wybuchowa; takie zestawienie kolorystyczne pobudza, elektryzuje i dodaje energii. Niewielki stolik z czerwonym akcentem to idealna opcja, bo podobne kontrasty kolorystyczne warto wprowadzać do wnętrza z wyczuciem, gdyż mocne kolory w dużych ilościach i nasyceniach stają się po dłuższym czasie męczące dla oka.

Stylowe meble i dodatki

Dom czy mieszkanie to przecież miejsce, gdzie spędzamy najwięcej czasu, i azyl, który pozwala odprężyć się po ciężkim dniu w pracy. Dlatego wybór motywu przewodniego bywa kluczowy przy aranżacji jego wnętrza. Może być to muzyka, malarstwo, podróże, lotnictwo, sport, taniec czy właśnie samochody. Potem trzeba jedynie znaleźć elementy aranżacji, które nawiązują do tych zainteresowań: mogą być to stylowe meble, tapety, figurki albo zdjęcia interesujących nas rzeczy. Nie wolno naturalnie przesadzać, gdyż nadmiar takich hobbistycznych elementów może budzić efekt komiczny. Miejmy też na uwadze fakt, że pasje potrafią się czasami zmieniać – dlatego warto zdecydować się na neutralną bazę, czyli solidną podłogę i ściany w neutralnych kolorach.  Taka podstawa pozostanie niezmienna niezależnie od naszych upodobań.

Na miejsca, gotowi, start! Stylowe meble dla fanów motoryzacjiArtykuł opublikowany dzięki Mebest.pl
Autorem artykułu jest pani Marta Machowicz – projektantka z salonu meblowego Mebest z Poznania, w którym znajdziesz wyselekcjonowaną ofertę mebli do salonu, jadalni, sypialni, pokoju młodzieżowego i dziecięcego.
frida kahlo polska

Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst

Od projektu do realizacji. Wywiad z laureatką konkursu na projekt stołu

Od projektu do realizacji. Wywiad z laureatką konkursu na projekt stołu